ÖZEL HABER

CHP'nin teröre desteği bir kez daha ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı ve milletvekilleri yaptıkları konuşmalarla teröre açıktan destek verdiğini gösteren video binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

CHP'nin teröre desteği bir kez daha ortaya çıktı
"ÖZERKLİK ŞARTINI GETİRECEĞİZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Nereye gittiysem aynı şeyi söyledim.” diye başlayarak yaptığı CHP kurultayındaki konuşmasında açıktan açığa “CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz.” itirafında bulundu.

YPG'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ GÖRMEDİ

İktidar için ülkesinin topraklarını terör örgütüne peşkeş çekmeye hazır bulunan Kılıçdaroğlu çıktığı bir televizyon kanalında PKK’nın uzantısı olan YPG’yi de terör örgütü olarak görmediğini söyledi.

"TERÖRİSTTE OLSA YARGILANMA HAKKI VAR"

Yaptığı basın toplantısında teröristlerin de yargılanma hakkı olduğunu söyleyen CHP milletvekili Murat Emir, Cumhurbaşkanı’nın "Biz Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan ettik, buna rağmen sokağa çıkanlar teröristtir, biz bu teröristleri cezalandırdık’ açıklamasını hatırlatarak" , “Kendisine hatırlatmak isteriz, teröristte olsa en azından yargılanma hakkı vardı. Kimseyi sokağa çıktı diye, sokağa çıkma yasağını ihlal etti diye yok etme, öldürme hakkınız devlette olsanız yok, Cumhurbaşkanı da olsanız yok. Herkesin adil yargılanma hakkı vardır ve bu hak bir gün Sayın Cumhurbaşkanı için de gerekecektir.” skandal açıklamalarında bulundu.

PKK LEŞLERİ İÇİN 'ŞEHİT' DEDİ

24. Dönem CHP İzmir milletvekili Hülya Güven, Suriye 'deki olayların ekonomik ve sosyal yaşama etkilerini araştırmak üzere gittiği Mardin 'de "Bizde nasıl PKK sorunu varsa, onlarda da muhakkak bazı sorunlar olacaktır. Mesela bizde PKK sorunu var. Askerlerimiz şehit oluyor. Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor. Bunun için başka bir ülkenin gelip bizim içişlerimize müdahale etmesi doğru mu? Değil tabii ki bunun için de bizim Suriye 'ye doğrudan doğruya müdahale etmemiz doğru değil." diyerek hain terör örgütü PKK’da ölen şerefsizler için şehit kavramını kullandı.

"PYD'NİN SINIRIMIZDA OLMASINDA SIKINTI YOK"

Skandal açıklamaların bitmediği CHP’de bir skandal da Muharrem Erkek’ten yapıldı. CHP Çanakkale milletvekili Muharrem Erkek ise yaptığı açıklamada yine PKK terör örgütünün kollarından olan PYD’yi sınırımızda olmasının bir sakıncası olmadığını söyledi.


Konular: kemal kılıçdaroğlu, pkk, destek, milletvekili,

Yorumlar