ÖZEL HABER

CHP'nin zorla namaz iddiası asılsız çıktı!

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer'in Manisa'daki yurtlarda öğrencileri zorla namaza kaldırıyorlar ve camilere gönderiyorlar iddiaları asılsız çıktı.

CHP'nin zorla namaz iddiası asılsız çıktı!

TÜRKİYE HABER MERKEZİ/ÖZEL CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer Manisa’daki yurtlarda “öğrencilerin zorla namaza kaldırıldığına ve camilere götürüldüğüne” yönelik iddiaları ve yurtlarda kalan kadın öğrencilerin uymak zorunda oldukları kurallar dahilinde “uygunsuz kıyafetlerle dolaşmamak ve uygunsuz hareketlerde bulunmamak” maddesinin yer almasını Meclis gündemine taşımıştı. CHP'li vekilin bu namaz düşmanlığı iddiaları üzerine Türkiye Haber Merkezi olarak aradığımız Manisa Yurtkur İl Müdürü Kemal Koçkaya iddiaların tamamen asılsız olduğunu, yurtlarda böyle bir kuralın olmadığını öğrencilere  yurtlarda böyle bir baskı kurmadıklarını söyledi. Koçkaya basına çıkan bu asılsız haberler için gerekli çalışmalarını yaptıklarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'na gönderdiklerini açıkladı.

CHP'li Biçer asılsız iddiaları Bakan Kılıç'a sormuştu

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurtlarında kalan öğrencilere zorla namaz kıldırılıp, camilere götürüldüğü yönündeki şikayetlerle ilgili TBMM'ye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Milletvekili Biçer önergesinde, 'Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Uymak Zorunda Oldukları Kurallar'a ilişkin düzenlenen belgenin birinci maddesinde yer alan 'uygunsuz kıyafetlerle dolaşmamak' ifadesinin ne anlama geldiğini ve bunun kim tarafından denetleneceğini de sordu. Bu belgenin 20'nci maddesinde 'Yurdun içinde genel ahlaka aykırı hareketlerde bulunmamak' diye bir ifadenin de yer aldığına dikkan çeken Biçer, "Bu ifadeye göre bir kız öğrenci hangi hareketleri yaparsa genel ahlaka aykırı davranmış olur? Genel ahlak nedir? Genel ahlak şartları neye göre belirlenmiştir?" diyerek, bu konuların açıklanmasını istedi.


 

Konular: Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yurtkur, Akif Çağatay Kılıç, tur yıldız biçer,

Yorumlar