ÖZEL HABER

Dev projelere öncülük eden Albayrak'a karşı karalama kampanyası

Dünya devletlerinin yakından takip ettiği Dünya Enerji Kongresi sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın Türkiye’ye enerjide büyük adımlar attıracak çalışmalarına engel olmak isteyen birtakım çapulcu takımı Albayrak'a karşı iftiralarla süslenmiş bir linç kampanyası başlattı.

Dev projelere öncülük eden Albayrak'a karşı karalama kampanyası
Gezi olaylarıyla, 15 Temmuzla, 17-25 Aralık darbe operasyonlarıyla hükümeti yıkma amacına ulaşamayan CHP- PKK(HDP) - FETÖ kanadı şimdi de karalama kampanyalarıyla Türk milletini hükümete karşı kışkırtmaya çalışıyorlar. Ancak sadece bir telefondan milyonlara çağrı yapan cumhurbaşkanının sözleriyle meydanlarda geceleyen, meydanlara sahip çıkan aziz millet de biliyor ki bu karalama kampanyalarıyla kirli eller amacına ulaşamayacaktır.

Ahmet Davutoğlu başbakanlığında 64. hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tayin edilen ve Binali Yıldırım başbakanlığında 65. Hükümette aynı görevine devam eden Berat Albayrak’a karşı başlatılan karalama kampanyaları ne hikmetse Türkiye’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar adına büyük projelere imza attığı, diğer büyük devletlerle yarışacak hale getirilme çalışmalarının olduğu bir döneme getiriliyor. Yapılan dev enerji zirveleri, dev projeler, düzenlenen kongreler karalama kampanyasının hedefine ulaşamayacağını gösteriyor. Ancak biz Türkiye Haber Merkezi olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı dev atılımların bir kısmına değineceğiz.

Rusya lideri Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın samimi fotoğrafları birilerini rahatsız etmiş olacak ki Albayrak'ın koordinasyonluğunu yaptığı Enerji Zirvesi'nde Türkiye'nin geleceğine değer katacak anlaşmaların imzalanmasının ardından bu şekilde bir linç kampanyası başlatıldı.

Kabinenin en aktif bakanı

İngilizce İşletme mezunu olan Berat Albayrak, kabinenin en aktif bakanı olarak gözleri üzerine çekmesi gayet doğal.

Yapılan karalama kampanyalarına karşı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalara değinmekte fayda var. Bakanlığın çalışmalarında en dikkat çeken projelerden biri Türk Akımı Projesidir.

Türk Akımı Projesi nedir?

En büyük küresel açılımlardan olan Türk Akımı Projesi, Rusya doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Doğalgaz Boru Hattı Projesidir. İki hattan oluşacak olan Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin bir hattı Türkiye’nin ihtiyaçları için kullanılmak üzere Türkiye’ye uzanacak, diğer hat ise Rus gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak.
 
Bu projeyle Türkiye Karadeniz üzerinden inşa edilecek bir hatla yıllık 15,7 milyar metreküp doğalgaz almayı hedefliyor.
 
KKTC ile Kapsamlı Enerji İşbirliği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı anlaşmalar da karalama kampanyalarıyla engellenmek isteniyor. Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Kuzey Kıbrıs Enerji ve Ekonomi Bakanı Sunat Atun arasında kapsamlı enerji işbirliği anlaşması imzalandı. Bölgesel açıdan da önemli adımların atılacağı bu anlaşma deniz altından kabloyla elektrik temin edilmesini öngörülüyor.23. Dünya Enerji Kongresi

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Putin’in yanı sıra diğer birçok devlet liderlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen 23. Dünya Kongresi de bu anlamda önemli bir gelişmedir. 1977'den sonra ilk kez İstanbul’da düzenlenen Dünya Enerji Kongresi dünyanın her yerinden gelen ve ulusal, bölgesel ve küresel düzeylerde sürdürülebilir enerji sunmak için seçenekler arayan enerji bakanları, iş, finans ve akademi dünyasının liderleri arasında diyalog oluşturulmasını sağlayacak bir kongre olması bakımından önemlidir. 


"Meyve veren ağaç taşlanır"

Ülkemizi yükselen bir Türkiye haline getirmek ve  'Dışa Bağımsız Enerji'yi hedefleyip 'Milli Enerji' hamlesini gerçekleştirmeye çalışan Berat Albayrak'a karşı sosyal medya üzerinden başlatılan ahlaksızca linç kampanyasına birçok kesimden tepki yağmaya başladı. 

Reis-i Cumhur'un damadı olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a yapılan saldırı, Erdoğan'ın ailesine karşı son 3-4 yıldır yürütülen itibarsızlaştırma operasyonunun bir parçası olarak devam ediyor. Ancak bu itibarsızlaştırmalara karşı hakkı bilip gören bu millet #PhotoshopluŞerefsizlik hashtagi ile Albayrak'a karşı yürütülen karalama kampanyasına tepkisini gösterdi.

Berat Albayrak'ın yaptığı daha birçok çalışmalarının yanında bizim söylediklerimiz sadece bir kısmı. Kabine'deki en aktif bakanlardan olan Albayrak'a karşı yürütülen karalama kampanyaları sonuç bulmayacaktır ama bu aziz millet yapılan kirli oyunları da unutmayacaktır!
 
 

Konular: Enerji ve Tabii Kaynaklar, Türk akımı, DÜNYA ENERJİ KONGRESİ, kktc,

Yorumlar