ÖZEL HABER

DHKP-C'li Ethem Sarısülük'ün abisinden açık tehdit!

Gezi eylemleri sırasında polisle çatışan ve çatışma sırasında vurulan terör örgütü DHKP-C üyesi Ethem Sarısülük davası bugün görüldü. Ancak dava kararına ailesi Sarısülük'ün yaptıklarını görmezden gelerek itiraz ederken abisi de sosyal medyadan polis memurunu tehdit etti.

DHKP-C'li Ethem Sarısülük'ün abisinden açık tehdit!
Taksim Gezi Parkı’nda ağaç kesilecek bahanesiyle hükümete darbe yapmak isteyen hainlerin devreye koydukları Gezi Parkı eylemlerinde kendini savunmak isteyen polis memuru tarafından vurulan ve 14 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden  DHKP-C üyesi Ethem Sarısülük’ün davası bugün görüldü.

DHKP-C’li Ethem Sarısülük’ü vuran polis memuru A.Şahbaz’a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi. Hapis cezası da 10 bin 100 lira olarak adli para cezasına çevrildi.

Mahkeme sonrasında ise terör örgütü DHKP-C üyesi Ethem Sarısülük’ün ailesi ayağa kalktı. Ailesi ve Sarısülük’ün avukatları mahkeme çıkışında verilen karara itiraz ettiler.

Polise kocaman taşları atan, saldıran, polisi tekmeleyen, esnafa milyar dolarlık zararlar veren eylemcilerin içerisinde yer alan Ethem Sarısülük’ün abisi Mustafa Sarısülük tüm bunları görmezden geldiği gibi verilen kararla ilgili sosyal medyadan polis memuru A.Şahbaz’ı tehdit etti. Mahkemede görülen kararı beğenmeyip adalet arayan Mustafa Sarısülük polis memuruna cezasını verene para teklifinde bulundu.

Sarısülük’ün abisinin paylaştığı o tweet;


 
Polise taş atıp polisi tekmeleyen, kamu malı ve özel mala zarar veren terör örgütü DHKP-C üyesi Ethem Sarısülük’e taziye mesajları da zaten diğer terör örgütleri tarafından gelmişti.

İşte o taziyeler;

 
 
 
Yüzünü kapatıp gece gündüz hükümeti yıkmaya çalışanlarla birlikte polisleri taşlayan, polisleri elindeki silah aletleriyle öldürmeye yeltenen Ethem Sarısülük’ün de özel ve kamuya verdiği zarar davası görülmeli ve zarar ailesi tarafından karşılanmalı.

Bugün bu kararı eleştirenler ve Ethem Sarısülük’ü masum göstermeye çalışanlar bu fotoğrafları bir kenara kaydetmeleri gerekir:
 

Konular: gezi eylemleri, ethem sarısülük, DHKP-C,

Yorumlar