ÖZEL HABER

Diyanet İşleri Başkanı neden hedefte?

Ortaköy Reina'da yapılan terör saldırısının ardından her zaman barıştan yana olduğunu gösteren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hedef alındı. Peki Mehmet Görmez neden hedefte? İşte bu sorunun cevabı haberimizde...

Diyanet İşleri Başkanı neden hedefte?
Reina saldırısı sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez FETÖ'cülerin hedefi oldu. Sosyal medyada Görmez'e karşı karalama kampanyası yapıldı.

Peki Mehmet Görmez neden hedefte?

Fetullahçı Terör Örgütü'yle ilgili gerçekleri ortaya çıkaran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in neden hedefte olduğu da açıkça ortaya çıkıyor. Fetullahçı Terör Örgütü'nün yurtdışında masum bir şekilde gösterilmeye çalışılan ancak kirli planlarını, stratejilerini yürütmek için açılan okulların aslında ne gibi işlere hizmet ettiğini açıklamıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez daha önce Kanal 7'de yapılan programda FETÖ'cüler tarafından yurtdışında açılan okulların aslında  küresel kötülüğün bir projesi olduğunu açıklıyor. Yaptığı çalışmalarla FETÖ'ye karşı ciddi bir başarı gösteren Diyanet İşleri Başkanlığı FETÖ'cüler tarafından yıpratılmaya çalışılıyor. Böylece Diyanet İşleri'ne karşı güveni sarsarak kendi yapmak istedikleri kirli planlarının yolunu açmaya çalışıyorlar.

FETÖ'ye karşı yapılan operasyonlarda daha en baştan tavrını çok net gösteren Mehmet Görmez'in 15 Temmuz FETÖ darbesinin olduğu gün Türkiye'nin dört bir yanından camilerde okutturduğu selalar da Mehmet Görmez'in neden hedefte olduğunun göstergesi. FETÖ'cülerin 'hoca' dedikleri Fetullah Gülen'in gerçek suratının ortaya çıkmasıyla FETÖ'cüler de buna karşılık Türkiye Cumhuriyeti'nin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

"Müslüman noel kutlamaz"

FETÖ'cülerle aynı amacı taşıyan bir grup kendini 'laikçi' olarak tanımlayan kimseler de yılbaşı öncesi Mehmet Görmez'in 'Müslüman noel kutlamaz" vaazını çarpıtarak Reina saldırısının sebebini buna bağlıyorlar.
 

Konular: fetö, diyanet işleri başkanı,

Yorumlar