ÖZEL HABER

Ergün Diler: Darbenin şifresi

Takvim yazarı Ergün Diler bugün kaleme aldığı “Darbenin şifresi” adlı yazısında 15 Temmuz darbesi öncesi Genelkurmay’da yaşananlardan bahsetti.

Ergün Diler: Darbenin şifresi
Takvim yazarı Ergün Diler bugün ““Darbenin şifresi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Diler yazısında, 15 Temmuz öncesinde Genelkurmay'da neler yaşandığından bahsetti. 15 Temmuzdan bir gün öncesinde 15 Temmuz emirlerinin verildiğini aktaran Diler,”Kim neyi hedefledi? Ülkeyi kim nereye sürüklemek istedi bilen yok! İzaha muhtaç çok konu var!” diyerek bu konunun derinine inip aydınlatılması gerektiğini dile getirdi.

Diler, “DEVLET silahlar patladıktan sonra öğrendi.” diyerek darbenin olacağını bilenlerin neden daha önce devleti yönetenlere haber vermediğini dile getirdi.  Ayrıca Diler, "Tankın altına yatan insanların gerçekleri bilmesi gerekiyor." diyerek konunun daha fazla araştırılması gerektiğinden bahsetti. 

İşte o yazı;

15 TEMMUZ kalkışmasını daha çok konuşacağız.
Anlamadığımız ve oturmayan çok parça var. Bu kesin. Belki ileride DOĞRU bildiğimiz pek çok şey yanlış çıkacak. Kestiremeyiz. Kimse de bunun aksini söyleyemez...

FETÖ'nün içerideki kollarını tam olarak bilmiyoruz. Mücadele tüm hızıyla sürüyor. Bu çarktan para kazanan da rütbe alan da kariyer yapan da çok... Şimdi haklı bir korku var. Ama bu işler böyledir. Zaten hala BİR NUMARASININ KİM OLDUĞUNU BİLMEDİĞİMİZ bir kalkışma ortada duruyor!

Ve ORDU içinden çok kaynak bize ulaşıyor. Kimi GENELKURMAY'ın içinden kimi de dışından... Ama ulaşıyorlar.
Gerçeklerin ortaya çıkma gibi kötü bir özelliği vardır... Zamanla her şey anlaşılacak. Bana ulaşan çok ilginç bilgiler var. Birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Gerçekten ilgi çekici çünkü...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Konular: genelkurmay, Köşe Yazısı, 15 temmuz, yazar,

Yorumlar