ÖZEL HABER

Eski Türkiye'den Yeni Türkiye'ye...

Eski Türkiye'den Yeni Türkiye'ye birçok şeyin değiştiğini Türkiye siyasi liderlerin karşısında dünya liderlerinin hal ve hareketlerinin nasıl değiştiğini Türkiye Haber Merkezi olarak fotoğraf kareleriyle gösterdik. İşte o fotoğraf kareleri...

Eski Türkiye'den Yeni Türkiye'ye...
Eski Türkiye ve Yeni Türkiye arasında çok büyük fark olduğunu ve AK Parti döneminde Türkiye’nin çok farklı bir konuma geldiğini yapılan uygulamalar dışında fotoğraf kareleri de çok güzel anlatıyor. ABD ve Avrupa devletleri büyüyen Türkiye'yi her ne kadar engellemeye çalışsa da Türkiye hızla büyümeye, ekonomisini geliştirmeye devam ediyor. Türkiye Haber Merkezi olarak Eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki büyük farkları fotoğraflandırdık. 

AK Parti hükümetinden önce büyük devletler kabul ettiği Türk siyasi liderleri ciddiye almazken hatta Türkiye’yi aşağılama küstahlığına girerken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında adeta saygı duruşuna geçiyorlar. Yeni Türkiye’deki farkı bilen ve yaptırım uygulanamayacağını, direktiflerle istediklerini yaptıramayacağını öğrenenenler dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a büyük saygı gösteriyorlar. Önceden Türk devlet adamları diğer devletlerin siyasileriyle görüşmek istediklerinde oyalanırken, onur kırıcı hareketlerle karşılaşırken bugün Türkiye, yabancı devletlere karşı aynı hareketleri uygulayabiliyor, telefonlarına cevap vermeyebiliyor hatta tepki olarak yabancı devletlerden gelen önemli isimlere aşağılayıcı bir karşılama töreni uygulayabiliyor.

İşte o fotoğraflar;Türkiye'nin 1974-2002 yılları arasında beş kez Türkiye başbakanlığı yapan Bülent Ecevit'in George Bush ile olan fotoğrafında George Bush'un koltuğuna yayılarak rahat bir şekilde otururken Bülent Ecevit'in önü ilikli ve rahatsız bir şekilde oturduğunu görüyoruz.AK Parti'nin ilk yılllarında George Bush ile Reis-i Cumhur arasında olan fotoğraf üstteki fotoğrafla arasında ne kadar büyük fark olduğunu gösteriyor. Bu fotoğrafta Bush ceketi ilikli otururken Reis-i Cumhur bacak bacak üstüne atmış ceketinin önü açık bir şekilde oturuyor. Bu fotoğrafta değişen Türkiye'nin işareti görülüyor.Türkiye'nin başbakanı Bill Clinton'ın karşısında Clinton'a hesap verir tarzdaki duruş Beyaz Saray fotoğrafçısı tarafından çekilip, dünya basınına servis edildi. Bu fotoğraf karesi Türkiye'nin dünya karşısında nasıl alçaltıldığının göstergesi olarak tarihe geçti. Yıllar sonra ABD Başkanı ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın görüşmesi... Yeni Türkiye'de Türkiye Cumhurbaşkanı eli cebinde ABD Başkanı'nı dinliyor.Liderler fotoğraf çektirirken karede Türkiye Başbakanı'nın yalnız kaldığı görüntü bize aşağıdaki bu fotoğrafı hatırlattı:İşte Cumhurbaşkanı'nın etrafını saran liderlerle olduğu fotoğraf karesi...

Dünya lideri konumunda Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı devletleri ve Türkiye düşmanlığı yapanları kıskandıran fotoğrafları;Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan hayranlığı fotoğraf karelerine de yansıdı.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katil İsrail'in eski cumhurbaşkanı eli kanlı lider Şimon Peres'e tarih kitaplarına geçecek olan Davos'taki ayarı verirken...Bu fotoğrafta AB uçaklarını uçururken Erdoğan'ın umrunda bile değil... Çünkü Yeni Türkiye artık daha güzelini üretebilme konumuna geldi ve kimseye bağımlı olmadan savunma silahlarını üretebilme yolunda ilerliyor.

Türkiye'nin bağımsız olmasını istemeyen ve istediklerini yaptırabilmek için ekonomisini kendilerine bağımlı hale getirmek isteyen ABD ve Avrupa devletleri yeni Türkiye'den artık daha fazla çekiniyorlar. Yeni Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırılar ise işte bu yüzden. Yeni Türkiye tamamen milli ve yerli olan ordusuyla, bürokrasisiyle, yargısıyla hızla gelişmeye devam ettikçe de saldırılar devam edecektir.

Konular: türkiye, ak parti, Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Ecevit,

Yorumlar