ÖZEL HABER

Gökhan Kaya: DİLİNİ Mİ YUTTUN İMPARATOR!

Türkiye Haber Merkezi yazarı Gökhan Kaya bugün "DİLİNİ Mİ YUTTUN İMPARATOR!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kaya, kaleme aldığı yazısında 15 Temmuz darbe girişimi sürecinden sonra sessiz kalan Türkiye Milli Takım Direktörü Fatih Terim'in sessizliğine dikkat çekerek, Türk halkı için önemli bir yeri olan Terim'in bu...

Gökhan Kaya: DİLİNİ Mİ YUTTUN İMPARATOR!
 Türkiye Haber Merkezi yazarı Gökhan Kaya bugün "DİLİNİ Mİ YUTTUN İMPARATOR!" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Gökhan Kaya yazısında "Hangi takım taraftarı olursa olsun onun hakkını hep teslim etti. Bu millet ona ‘İmparator’ yakıştırmasını yaptı. Terim geçmişte toplumsal olaylara karşı yaptığı duyarlı açıklamaları ile insanımızın gönlünde ayrı bir yer kazandı." diyerek Fatih Terim'in Türk halkı için önemine dikkat çekti.

Ancak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz gecesi düzenlenen hain darbe girişiminin ardından hiç bir açıklamay yapmayan Terim'e "15 Temmuz gecesi yaşananlardan sonra bu millet günlerce sokaklarda yattı. Vatanına milletine sahip çıktı. Yüzlerce spor adamı sokaklara dökülerek demokrasi nöbetine destek verdi. Peki İmparator neredeydi?. " diye sorarak Terim'in bu süreçteki sessizliğine cevap aradı.

İşte o yazı;

Bu ülkenin kuşkusuz en önemli teknik direktörlerinden birisidir Fatih Terim. Ülke insanına yaşattığı mutluluklar inkar edilemez. Başarıları ise hiç göz ardı edilemez. Zaten bu gerçeklerin kabullenilmesinden sebep 3 defadır Türk Milli Takımı'nın başına getirilip ülke futbolu kendisine emanet ediliyor.

Hangi takım taraftarı olursa olsun onun hakkını hep teslim etti. Bu millet ona ‘İmparator’ yakıştırmasını yaptı. Terim geçmişte toplumsal olaylara karşı yaptığı duyarlı açıklamaları ile insanımızın gönlünde ayrı bir yer kazandı. Belki de bu sebepledir ki hep yanlışlarıyla sevildi. Hatta bir sporcuya, bir eğitmene yakışmayacak derecedeki hareketlerine göz yumuldu. ‘Ülkemizin değeridir’ denildi. Bazı yanlışlar hasır altı edildi.

Ama yeter artık !!!

Girdiği ego krizleri kendisini bağlar dedik ama herkesin bu hayatta bir kırmızı çizgisi var. Bizim kırmızı çizgimiz de vatanımızdır.

Malumunuz günlerdir ortalık Galatasaray ve Paralel Örgüt bağlantılarıyla inliyor. Terim dönemindeki en önemli futbolcular hakkında FETÖ ilişkileri sebebiyle gözaltı kararı alındı. Ve daha sonra bu isimlerin yurt dışına kaçtığı belirlendi. Yetmezmiş gibi Milli Takım'daki önemli çalışanlardan birisi Fethullahçı Terör Örgütü'nün 'Futbol İmamı' çıktı. Ve en önemlisi tüm bunlar yaşanırken Terim çıkıp tek bir söz etmedi.

Sadece bunlar mı?

15 Temmuz gecesi yaşananlardan sonra bu millet günlerce sokaklarda yattı. Vatanına milletine sahip çıktı. Yüzlerce spor adamı sokaklara dökülerek demokrasi nöbetine destek verdi. Peki İmparator neredeydi? Çeşme'deki tatilini yarıda kesmeyen Terim, anca 1 ay sonra yapılan Demokrasi Mitingi'ne teşrif etti.

Bu süreçte ne bir yazılı açıklama yaptı ne de bir canlı yayında darbecileri kınadı. Girmedi bu işlere imparator. Soranlara ise 'Ben spor adamıyım' cevabını verdi.

Ben bu cevabı herhangi bir spor adamının vermesini anlarım. Ama bir yerlerde görev almak için bazı ilişkilerini kullanırsan, birilerini devreye sokarsan ve kırk takla atıp birilerini ikna etmeye çalışırken 'spor adamlığını' bir kenara bırakırsan sana bugün bu soruyu sorarlar İmparator!

DİLİNİ Mİ YUTTUN İMPARATOR?

Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan prim rezaleti hakkında tek bir açıklama yapmayıp futbolcularını basının önüne atan Terim’in, aynı taktiği böylesine önemli bir toplumsal olayda da uygulamasını kabullenemiyorum. Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın canına kast edilmek isteniyorsa, millete kurşun sıkılıyor, üstlerinden tanklar geçiyorsa, sen de sokaklara çıkacaksın Terim.

Korkmayacaksın. Egolarını bu milletin ve devletin üstünde tutmayacaksın. Oturduğun koltuğun hakkını vereceksin.

SON TREN ÇARŞAMBA GÜNÜ

Şimdi Çarşamba günü Rusya ile bir hazırlık maçı oynayacağız. Bu karşılaşmadan önce muhakkak bazı konulara değinmek zorunda kalacak. Bu açıklamaları bu ülkenin cesur evlatları merakla bekliyor. Bakalım hep o övündüğün 'kabadayı' tavrınla gerçekleri haykırabilecek misin? FETÖ'ye meydan okuyabilecek misin?Yoksa yine gündem değiştirip prim vs. konularıyla olayı kendi şahsi egolarına mı bağlayacaksın.

Kimse bu ülkede koltuğunu garanti görmesin. Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkan'ına dahi kalleşçe planların yapıldığı bir dönemde, bazı rüzgârların esintisine kapılanlar oturdukları koltukta bundan sonra o kadar da rahat oturamayacak.

Bekleyip göreceğiz...

GÖKHAN KAYA'NIN YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZKonular: fetih terim, 15 temmuz, türkiye, fetö,

Yorumlar