ÖZEL HABER

Hürriyet'te Sedat Ergin'in koltuğunu, Fikret Bila devraldı

Manşetten verilen ve tepkilerin odağı haline gelen skandal ifadelerle dolu, Hande Fırat imzalı 'Karargah rahatsız' haberinin ardından görevine son verilen Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in yerine, 28 Şubat postmodern darbeyi savunan, 'O dönemde yapılan yanlış hiçbir şey yoktur' sözlerinin sahibi...

Hürriyet'te Sedat Ergin'in koltuğunu, Fikret Bila devraldı
Türkiye Haber Merkezi-Özel Haber

Hürriyet gazetesinin 25 şubat tarihinde manşetten verdiği, Hande Fırat imzalı 'Karargah rahatsız' başlıklı haberinin ardından, Hürriyet yönetimi gelen tepkiler üzerine Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in görevine son verdi.

Ergin'in koltuğunu ise kulislerde dolaşan isim Fikret Bila getirildi.Ancak böylesine skandal bir haberi yayımlayan yönetmenin koltuğunu devralan ismin geçmişi pek de parlak sayılmazdı.

'Karargah rahatsız' gitti, 'Asker rahatsız' geldi

Öyle ki Ergin'i koltuğundan eden manşet 'Karargah rahatsız' manşetinin bire bir benzeri olan Fikret Bila imzalı 'Asker rahatsız' haberi, 1 Mart 2003 Irak tezkeresi sırasında Milliyet gazetesinde manşetten verilmişti.28 Şubat'ı açık açık savunmuştu

Bila'nın ikinci vukatı ise 2013 yılında oldu. Bila o dönemde Milliyet gazetesi için kaleme aldığı yazısında, demokrasi tarihin kara lekesi olan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı istifaya zorlayan zihniyetin egemen olduğu, zalimlik ve zorbalıkla dolu 28 Şubat postmodern darbesi için akıl almaz ifadelerde bulundu.

Bila, "28 Şubat'ta yapılan yanlış bir şey yoktur" başlığı ile ele aldığı yazısında, utanç yıllarında yapılan zalimliğin, barbarlığın mimarı olan isimleri konuşturarak, 28 Şubat'ın darbe olmadığını okuyucuya sundu.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Hürriyet gazetesinde yapılan devir teslim töreni

 

Konular: karargah rahatsız, sedat ergin, hürriyet, fikret bila,

Yorumlar