ÖZEL HABER

İki yüzlü CHP'nin sahte basın özgürlüğü! Uzun'a 1 yıl 15 gün hapis

'Türkiye'de basın özgürlüğü yok', 'Türkiye'de basın mensupları hapse atılıyor' gibi ucuz yalanları dillerine pelesenk ederek, bir yandan da Türkiye düşmanı, terör sevici gazete ve gazetecilerle kol kola dayanışma içerisine giren CHP ve CHP Milletvekilleri haber merkezimizi, yaptığı haberler nedeniyle mahkemeye verdi....

İki yüzlü CHP'nin sahte basın özgürlüğü! Uzun'a 1 yıl 15 gün hapis
Türkiye Haber Merkezi - Özel Haber

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 'Can'cık (Can Dündar) ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün açık açık casusluk ve ajanlık faaliyetini yürüttüğü 'MİT tırları davası' kapsamında, geçen 26 Kasım 2015'te tutuklanmasının ardından, 'basın özgürlüğü' kavramını dillerinden düşürmeyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve CHP'li Milletvekilleri söz konusu kendileri olunca dut yemiş bülbüle dönüyorlar.

Türkiye'de terör örgütleri lehine yayın yapan, açık açık işbirliği halinde olan, Türkiye aleyhine alçakça haberlere imza atan 'gazeteci' adı altında, devlet içinde hainlik yürüten kişilerin her zaman arkasında olan, bu tutuklamalara istinaden de Türkiye'de basının özgür olmadığı, sözde basın mensuplarının hapiste olduğu yalanını dünyaya duyurmak adına bir taraflarını yırtan CHP'li vekiller, Türkiye Haber Merkezi'ni susturma adına dava üstüne dava açıyor.

Buyrun, CHP yöneticilerinin bir taraftan basın özgürlüğünü savunurken diğer taraftan basın özgürlüğüne karşı saldırıda bulunan CHP'nin sahte basın özgürlüğü anlayışına...

1 yıl 15 gün hapis cezası

Her yıl kendi zihniyetlerince Türkiye'yi biraz daha karalamak adına Türkiye'de tutuklu gazeteciler raporu yayımlayan CHP'nin İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal, haber merkezimizin Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun'u, yaptığı haberler nedeniyle mahkemeye verdi.

Ve 1 yıl süren mahkeme sürecinin ardından, Abdurrahman Uzun akıl almaz bir kararla 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

15 Temmuz'da ülkeyi kan gölüne çeviren Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı yapılan bir çok soruşturmada, FETÖ'nün en şiddetli savunucusu olarak gördüğümüz Mahmut Tanal'a, "Bu FETÖ aşkı nereden geliyor?" diye haber yapıp soran haber sitemize, cevap verme yerine, haber sitemizin erişime kapatılması ve yayın yönetmenimizin tutuklanması talebi ile mahkemeye giden CHP'nin, basın özgürlüğü konusundaki iki yüzlülüğünü bir kez daha görmüş olduk.

"Verilen karar siyasidir"

14.03.2017 Salı günü sonuçlanan ve yayın yönetmenimiz Abdurrahman Uzun'un 1 yıl 15 gün hapis cezası aldığı mahkeme kararını değerlendiren Uzun, verilen kararın siyasi olduğunun altını çizerek şu sözleri kaydetti:

"Biz bu kararı Temyiz'e götüreceğiz. Ancak burada gördüğüm bir gerçek var ki o da Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal gibi isimlerin ön plana çıktığı CHP'de, basın özgürlüğünden bahseden tiplerin nasıl iki yüzlü bir tavır içinde olduklarıdır.

Hem Türkiye'de gazeteciler hapse atılıyor diye feryat edeceksin hem de gerçek gazetecilik yapmaya çalışan bizim gibi insanları hapse attırmak için uğraşacaksın. Bu kararın ve tavrın ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini kamuoyuna bırakıyorum.
"Verilen bu karar, basının susturulması konusunda CHP'nin ne kadar sahte bir basın özgürlüğünü savunduğunu göstermesi açısından son derece önemli.

Can'cık için en ön saftaydı

Öte yandan kendi açıklarını, kendi yoksunluklarını ve hatalarını dile getiren gazetecileri susturmaya çalışan CHP'nin, Türkiye'den kaçarak Almanya'nın kucağına oturan Can Dündar ve ekürisi Erdem Gül için Silivri Cezaevi'nde basın açıklaması yaptığını, burada da Mahmut Tanal'ın en ön safta yer aldığını hatırlatmakta fayda var...Yine belirtmeliyiz ki Can Dündar'ın tutuklanması kararına ilk tepkiyi de CHP vermiş, Türkiye'ye karşı ihanet ittifakında buluşan Cumhuriyet'e düzenlenen operasyonun ardından da HDP ve CHP el ele vererek basın açıklaması yapmıştı.

Daha önce kapatılan FETÖ'nün medya organları için de aynı yalana sığınarak 'basın özgürlüğü elden gidiyor' şeklinde sloganlar atarak örgüte sahip çıkmışlardı. 

Bizi yıldıramayacaksınız

Tüm bu sahteliklerin ardından diyeceğimiz odur ki; bu tür davalarla bizi yıldıramayacaksınız. Doğru bildiğimiz ne varsa, millet ve ümmet adına korkmadan, susmadan haber yapmaya devam edeceğiz.

Konular: mahmut tanal, gürsel tekin, abdurrahman uzun, türkiye haber merkezi,

Yorumlar