ÖZEL HABER

İsrail ezan sesinden rahatsız oldu!

İsrail Müslüman düşmanlığını her boyutta kullanmaya çalışıyor. Şimdi de hoparlörden ezan okunmasını yasaklamayı öngören tasarı meclisin onayından geçti.

İsrail ezan sesinden rahatsız oldu!

Turkiyehabermerkezi.com

İsrail, hoparlörden ezan okunmasını yasaklamayı içeren tasarıyı hayata geçirme aşamasında. 'Ezan yasağı' olarak bilinen yasa tasarısını görüşen yasama komisyonu tasarıyı onaylayarak meclise sevk etti.

"Gürültü yaparak insanları rahatsız ettiği" öngörüsü

İsrail Başbakanı Netanyahu, yaptığı yazılı açıklamada, "gürültü yaparak insanları rahatsız ettiği" iddiasıyla ezanın yasaklanmasını öngören yasayı desteklediğini açıkladı.Tasarıyı gündeme getiren Yahudilerin ve hatta bazı Müslümanların da defalarca şikayet ettiğini belirtiyor.

Ezan yerine alarm savunması

Tasarının yasalaşması için Meclis'te 3 oturumda tartışılması gerekiyor. Tasarıyı gündeme getirenler insanlar artık ezan yerine alrmı kullanmak istediklerini belirtiyorlar.

Popülist ve ırkçı düşünce

Sosyal demokrat parti Meretz Partisi ise tasarının popülist ve ırkçı olduğu görüşünde. Meretz Partisi bu tasarının camileri sorun haline getirerek Müslüman karşıtlığına yol açılmasının amaçlamaya çalışıldığını belirtti.

İsrail daha önce Filistin'de yaşayan Müslümanlara cami yasağı getirmişti

İsrail,Yahudi bayramları nedeniyle Müslümanlara cami yasağı getirmişti.

Konular: israil,

Yorumlar