ÖZEL HABER

Katilin adı: HDP!

6 Ekim'de HDP'nin sokağa dökülme çağrısı üzerine PKK yandaşlarının düzenlediği Kobani olaylarının ardından iki yıl geçti.

Katilin adı: HDP!
DAEŞ’in Suriye’nin Kobani bölgesine saldırmasını bahane ederek kendi it sürüsüne alçak bir çağrıda bulunup meydanlarda katliamlar yaptıran Selahattin Demirtaş’ın yaptığı çağrı üzerinden 2 yıl geçti.

Bugünlerde kuduz köpek gibi etrafa yine saldırmaya başlayan PKK’nın sözcülüğünü yapan hain Demirtaş yaptığı çağrıyı yineledi.

40’tan fazla kişi öldü

Kobani olaylarında Diyarbakır, Mardin, Şırnak gibi yerlerde başlayan gösterilerin bilançosu çok ağır oldu. 35 şehre yayılan 6-7 Ekim Olaylarında 40’tan fazla kişi feci şekilde can verdi. Nice masumların canından olduğu olaylarda yaşları 16-25 arasında olan gencecik 4 insan Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyad Güneş bu olaylarda katledilen sembol isimlerden oldu.

Vahşice katledildiler

Kurban Bayramın 4. günü yoksul insanlara kurban eti dağıtan Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz ve Riyad Güneş vahşice katledildiler. Yasin Börü PKK'lılar tarafından, önce bıçaklanıp, sonra boğazı kesilmeye çalışılan ve 3. kattan atıldıktan sonra üstünden araba ile geçilerek katledilen bir lise öğrencisiydi.

 

Ahmet Dakak

22 kesici delici alet yaralanması (boğaz kesiği, bıçak girişi) 1 mermi girişi (çekirdek bedenden çıkarılmış) Ölüm, iç kanama.

Hasan Gökguz

20 kesici delici alet yaralanması (baş ve boyun bölgesinde yoğunlukla) Ölüm, beyin kanaması, iç kanama.

Riyat Güneş

Çok sayıda kesici delici yaralanma (kafada öldürücü ezik ve parçalanma) Bir mermi girişi (çekirdek çıkarılmış) Ölüm nedeni, kafatası kemik kırığı, beyin kanaması, beyin doku harabiyeti.

Yasin Börü (16)

15 kesici delici yaralanma (baş ve boyun bölgesinde yoğun) 1 mermi girişi (çekirdek bedenden çıkarılmış) Ölüm nedeni, beyin kanaması, beyin doku harabiyeti, iç organ yaralanması ve iç kanama.1.113 bina zarar gördü

221 vatandaşın yaralandığı ve aralarında emniyet binası, kaymakamlık binası ve okulların olduğu 1.113 bina hasar gördü.Memleket karıştıran çağrı

Biri vardır sokağa çağırır vatan kurtulur birileri vardır sokağa çağırır insanlar katledilir, kurumlar zarar görür, memleket parçalanır. Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe gecesinde telefondan yaptığı yayınla halka sokağa çıkma daveti yapması üzerine vatansever milyonlar sokağa dökülerek vatanı, milleti kurtarırken HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın yaptığı çağrıyla adeta hayvanat bahçesinin kapılarının açılıp etrafa saldıran hayvanların saldırdığı gibi sokaklara dökülen çakal sürüleri insan katletti, devlete zarar verdi. Olan yine doğudaki halka oldu. Çocukların eğitim gördüğü okullar yakıldı. Hastaneler, kursalar zarar gördü.

50 milyon lira zarar

Olaylarda birçok esnaf zarar görürken devletin zararlarını karşılaması için esnafa verdiği ödenek yaklaşık 50 milyon lira! İşte sokağa davet üzerine yapılan zararın sadece bir kısım maddi boyutu!

Kürt düşmanı Demirtaş’ın  Müslümanlar için önemli olan Kurban Bayramı’nı zehir ederek başlattığı olaylarda 2 polis şehit olurken 139 polis yaralandı.İslam düşmanı HDP

Özellikle muhafazakar kesmi hedef alan HDP’nin it sürüsü PKK’nın şehirdeki çakalları, acımasızca ortalarına aldıkları insanları vahşice katletti. Her sakallıyı DAEŞ olarak yansıtmaya çalışan HDP’nin amacında yine İslam vardı. Kur’an-ı Kerimleri, camileri yakmaktan çekinmeyen din düşmanı provokatörler ortalığı savaş alanına çevirdiler.Üzerinden iki yıl geçen 6-7 Ekim olayları bir katliamın adıdır. İnsanları evlerinin balkonlarından atarak katledilmesine sebep olanlar bugün mecliste soysuz sürüsü olarak elini kolunu sallaya sallaya geziyor.

Bunların artık meclisten atılma zamanı geldi de hatta geçmiyor mu?
 

Konular: kobani, pkk, gösteri, daeş,

Yorumlar