ÖZEL HABER

Mısır'ın FETO'su Ali Cuma

Türkiye Haber Merkezi olarak, Darbeci Sisi'yi destekleyip ona karşı gelenleri kafirlikle suçlayan Ali Cuma'nın FETÖ'yle olan benzerliği ve ilişkilerini araştırdık.

Mısır'ın FETO'su Ali Cuma
TÜRKİYE HABER MERKEZİ/ ÖZEL

Darbeci Sisi’yi destekleyip onlarca insanın ölmesine göz yuman Mısır eski müftüsü Ali Cuma FETÖ lideri Fetullah Gülen tarafından övgüyle anlatılan, kendi de FETÖ’yü destekleyen biridir.

Hadis uyduran darbe destekcisi

1954 doğumlu olan Mısır’ın eski müftüsü Ali Cuma Mısır’daki darbe sırasında darbe karşıtlarının öldürülmesi için fetva vererek gündemde yer edindi.

Ali Cuma, Muhammed Mursi’ye darbe yapıp onlarca insanı katleden, küçük Esma’ları öldüren darbeci Firavun köpeği Sisi’ye destek vermesinin yanında kendi kafasından hadisler uydurmasıyla da gündemi işgal etti.Yahudileri İhvan'dan tehlikeli gördü

Kafasından uydurduğu hadislerle insanları İhvan’a karşı gelmenin ve onları öldürmenin Yahudiyi öldürmek gibi olduğunu söyleyen Eski Mısır Müftüsü Ali Cuma “İhvanla savaşmak Yahudilerle savaşmaktan daha evladır.” fetvası verdi.

Eski açıklamalarında da “Bundan sonra kim bu lidere isyan ederse o haricidir.” diyerek Batılı güçlerin uşağı Sisi’ye karşı savaşan İhvan’ı topluma kökten karşı gelen sapkınlar olarak tanımladı.

Sisi köpeğinin tasmasının sahibi Obama’nın etrafında kendini nasıl göstermeye çalıştığını görmeyen Cuma, başındaki sarıktan üstündeki cübbeden utanmadan darbecileri ve onların masum insanları katletmesine göz yummaya devam ediyor.

15 Temmuz darbesini gerçekleştiren FETÖ lideri Fetullah Gülen gibi o da kendi ülkesinde darbe yanlısı olmuştur.FETÖ kanalında konuştu

Daha önceki yıllarda FETÖ’cülerin kanalı Küre TV’de “Farklı Seslerin Ahengi” adlı programda darbeci FETÖ’cüleri övmüş ve FETÖ’cülerin yaptığı faaliyetleri desteklemiştir.

Dinlerarası diyalog adı altında insanları kandırmaya çalışan, devletin içinde yapılanan ve millet tarafından püskürtülen 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen için alim tabirini de kullanmıştı.

FETÖ’nün Mısır’da kurduğu Türk okullarını da destekleyen darbe yanlısı Ali Cuma, FETÖ ele başı Fetullah Gülen için “Hocaefendi” kavramını kullanıp ona dualar etmişti.Darbe yanlısı Cuma'dan darbe yapana destek

FETÖ’cülerin kanalında “İslam dinini bilmeyen biri geliyor. İslam adına yakıp yıkıyor. Bu günahkar hem kendini hem de İslam’ın geleceğini olumsuz etkiliyor” şeklinde açıklamalarda bulunan Ali Cuma, bugün kendi ülkesinde darbeyle gelip İslam adı altında İslam’a en büyük zararı veren Sisi’yi ve Türkiye’de 15 Temmuz darbesini gerçekleştirmek isteyen buna da 'İslam için' diyen Fetullah Gülen’i destekliyor.

Kendi gibi Müslüman görüntüsü adı altında İslam’a en büyük zararı veren Fetullah Gülen de yaptığı sohbetlerinden birinde “Sisi’ye isyanın Peygambere isyan olacağını” söyleyerek Ali Cuma için Hocaefendi tabirini kullanıp dualar ederek onu tazim etti.
 
 

Konular: mısır, ali cuma, fetö, darbe,

Yorumlar