ÖZEL HABER

MUSEVİ İŞ ADAMI İSHAK ALATON NEDEN ORTALIK DA YOK?

FETÖ lideri F.Gülen'in 1999 yılında Amerika'ya yerleşmesi konusunda önündeki engelleri kaldıran Musevi İşadamı İshak ALATON, 15 Temmuz sonrası sırra kadem basanlar kervanına katıldı.

MUSEVİ İŞ ADAMI İSHAK ALATON NEDEN ORTALIK DA YOK?
ALARKO HOLDİNG ve İshak ALATON, Türkiye'nin tanınmış marka ve isimlerinden birisidir. Türkiye bu marka ve ismi iş haricinde, İshak ALATON'un ortağı Üzeyir GARİH'in İnfaz edilmesiyle duymuştu. Bu cinayet veya infaz, günlerce medyada konuşulmasına rağmen bir arpa boyu yol alınamayan bir süreç olmuştu.

Musevi cemaati için önemli bir isim olan İshak ALATON, F.Gülen'in 1999 yılında Türkiye'den ayrılıp Amerika'ya gitme sürecinde önündeki pürüzleri temizleyen kişiydi. Dönemin başbakan'ı Bülent Ecevit'e F.GÜLEN için ricada bulunan ve F.Gülen'in Amerika'da yaşayabilmesi için Yeşil Kart almasını sağlayan ve onu Pensilvanya'ya yerleştiren İshak ALATON dan başkası değildi.

15 Temmuz sonrası Hain FETÖ ile ilgili herkes tarafını/safını net bir şekilde ortaya koyarken bu yapıyla ismi sık sık yan yana anılan İshak ALATON'un sessizliği dikkatlerden kaçmıyor.

FETÖ'nün önde gelen isimlerinden Ahmet KARA(İstanbul İmamı) ve Ekrem DUMANLI(Zaman Gazetesi G.Yayın yönetmeni) ile sık sık görüşen İshak ALATON, bu Paralel İhanet Çetesine maddi ve manevi destek verdiğini anılarını anlattığı kitaplarda da belirtmişti.

2012 Aralık ayında Today's zaman'a bir söyleşi veren Alaton "Ak Parti özgüvenle ağır yaralı. Bu gidişatın sonunu iyi görmüyorum" diyordu. Ve Alaton hiçbir zaman FETÖ'ye desteğini gizlemedi.

Gazeteci Cem Küçük'ün İshak Alaton'a sorduğu şu soruları tekrar hatırlatalım. "Sayın Alaton Taraf gazetesinin halkı arzında cemaatten size hisse alımı konusunda imamlar üzerinden baskı yapıldı mı? Eğer istedikleri miktarda hisse almazsanız şirketlerinizin büyük tehlike altında olduğu yönünde size aba altından sopa gösterdiler mi? Cemaat medyasına daha çok reklam verme yönünde baskı gördünüz mü? Size kızınız Leyla Alaton"un bazı tapelerini gönderdiler mi? 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri sürecinde kendisini Türkiye"de bulunan bazı İsrailli diplomatlar hükümete yüklenme konusunda zorladılar mı? Üzeyir Garih"in akıbeti bazı MOSSAD ajanları tarafından size hatırlatıldı mı? Soracak çok soru var ama bunlara cevap alabilsek bize yeter."

Şimdi bizim beklediğimiz de, İshak Alaton'un bu yapıyla yaşadıklarını ilgili mecralara gidip dobra dobra anlatmasıdır. Tabi FETÖ'ye desteği eskisi gibi devam etmiyorsa.

Konular: alarko holding, 15 temmuz, İş adamı, amerika,

Yorumlar