ÖZEL HABER

Oda TV darbe istihbaratını veren binbaşıdan rahatsız!

Oda TV 15 Temmuz günü öğlen saatlerinde Hakan Fidan'ın kaçırılacağı istihbaratını MİT'e bildiren kahraman binbaşıyı hedefine aldı.

Oda TV darbe istihbaratını veren binbaşıdan rahatsız!

Türkiye Haber Merkezi - Özel

15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük katkıyı gösterenlerden biri olan Kara Havacılık subaylarından Binbaşı O.K.'yı hedefine aldı.

15 Temmuz günü öğle saatlerinde MİT'e giderek Hakan Fidan'ın kaçırılacağı bilgisini ileten kahraman binbaşı, bu başarılı istihbarat neticesinde MİT'e transfer edildi. Darbecilerin hala aramızdaki uzantılarının girişeceği eylemlerden korumak ve kahraman binbaşıyı onurlandırmak için atılan bu adım Oda TV'yi fena halde rahatsız etti.

Söz konusu kahramandan bahsederken "OHAL kapsamında KHK ile ihraç edilen, daha sonra tekrar göreve iade edilen ve daha sonra MİT’e geçen O.K, darbe girişimi ile ilgili davaların hiçbirinde ifade vermedi" ifadelerini kullanan Oda TV, sanki bu ülkeye fransadan yeni gelmiş bir turist edasıyla şu soruları yöneltebildi:

-Binbaşı O.K, darbe girişiminden önceden de haberdar mıydı? Binbaşı, neden sadece MİT’e gitti, emniyet veya savcılığa gelmedi?

-İhbarcı binbaşı, MİT’e sadece “Hakan Fidan’ın alınacağından” mı bahsetti, yoksa darbe girişimine ilişkin beyanlarda da bulundu mu?

-MİT, ihbarı Genelkurmay’a iletme dışında olayı çözmek ve önlem almak için ne tür adımlar attı?

-Binbaşı, ihbardan sonra MİT’te kalmaya devam mı etti, yoksa birliğine geri mi döndü?

-İddianamelerde FETÖ üyesi denilen binbaşı, şu an MİT’te kritik bir görevde mi çalışıyor?

Konular: oda tv, 15 temmuz kahramanları, 15 temmuz, odatv

Yorumlar