ÖZEL HABER

Rabia Ateş: Başörtüsü geldi, Laiklik gitti

Türkiye Haber Merkezi yazarı Rabia Ateş bugün, “Başörtüsü geldi, Laiklik gitti” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ateş, kaleme aldığı yazısında kamuda başörtüsü serbestliğinden ve bu karara karşı çıkanların verdiği tepkilerin ne kadar yersiz olduğundan bahsetti.

Rabia Ateş: Başörtüsü geldi, Laiklik gitti
Türkiye Haber Merkezi yazarı Rabia Ateş bugün “Başörtüsü geldi, Laiklik gitti” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Rabia Ateş yazısında kamuda başörtüsüne karşı çıkan CHP’li vekil Selin Sayek Böke’ye “Sarışın ablamız Böke, Zafer Bayramı’nda başörtülü polis müdürünü görünce 'laiklik elden gidiyor' diye bas bas bağırmaya başladı. Şunu iyi bilin ki sayın ‘örümcek kafalı’ Böke daha çok bağıracaksınız. Yıllarca başörtülüleri beyinlerine oksijen gitmediği aşağılamalarıyla eleştirip durdunuz ancak görüyorum ki sarı saçlarınız açık olmasına rağmen asıl sizin beyninize oksijen gitmemiş.” söylemleriye CHP’li vekile tepkisini dile getirdi.

Yazısının sonunda da “Bu bağnaz, sözde özgürlükçülere inat buradan başörtülü kardeşlerime çağrıda bulunuyorum! Gel kardeşim, yıllarca elinden alınan hakkını sana teslim ettiler! Gel, emniyette hak ettiğin makama otur! Yıllarca okul okuyup, ananın ak sütü gibi helalin olan diplomanla öğretmen ol, savcı ol, kaymakam ol, başhekim ol, polis ol!” çağrısında bulundu.

İşte o yazı;

Türkiye’de her geçen gün bir şeyler değişiyor. Bazı grupların hoşuna gitmese de bu değişiklikler Türkiye’yi daha da özgür, demokrat bir ülke haline getiriyor.

Sizce neyden bahsediyor olabilirim? Tabi ki gündeme bomba gibi düşen kamuda başörtüsü serbestliğinden. Türkiye’de olması gereken bir şey geç olsa da oldu ve ben bir vatandaş olarak bu kararı ülkem adına gurur verici buldum. Tabii herkes benim gibi düşünmüyor. Bu kişilerden biri de CHP milletvekili ‘laik kafalı’ Sayın Selin Sayek Böke.

Sarışın ablamız Böke, Zafer Bayramı’nda başörtülü polis müdürünü görünce 'laiklik elden gidiyor' diye bas bas bağırmaya başladı. Şunu iyi bilin ki sayın ‘örümcek kafalı’ Böke daha çok bağıracaksınız. Yıllarca başörtülüleri beyinlerine oksijen gitmediği aşağılamalarıyla eleştirip durdunuz ancak görüyorum ki sarı saçlarınız açık olmasına rağmen asıl sizin beyninize oksijen gitmemiş.

Yıllarca başörtülüleri eğitimsiz, cahil diye aşağılayıp durdunuz. Bugüne kadar başörtülü kardeşlerimizi, ablalarımızı üst makamlarda -birilerinin layık olmadığı ama bulunduğu makamlarda- görememişsek bu onların başarısızlığından değil, Böke zihniyetindeki yöneticilerin başörtülülerin eğitim görmelerine izin vermeyişlerindendir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Konular: türkiye haber merkezi, Selin Sayek Böke, rabia ateş, başörtüsü geldi laiklik gitti,

Yorumlar