ÖZEL HABER

Rusya savaş hazırlığında mı? Putin'den korkunç talimat!

Putin, SATANA 2 füzesinin dışında daha büyük tahrip gücüne sahip olan "Dimon" savaş başlıklı füzenin konuşlandırılması konusunda talimat verdi. Peki, Rusya savaş hazırlığında mı?...

Rusya savaş hazırlığında mı? Putin'den korkunç talimat!
Turkiyehabermerkezi.com

Rusya'nın bir şehrin tamamını tahrip edebilecek bir güce sahip olan SATANA-2 kıtalararası füzesinin tanıtımını yapmıştı. Putin’in SATANA- 2  füzesinin dışında daha tehlikeli bir kuvvette olabilecek bir proje hazırlığı içerisinde olduğu kaydedildi.

Putin’den kesin talimat

Rusya Savunma Bakanlığınca çıkan raporda Putin'in "Dimon" füzesinin konuşlandırılması konusunda direktifte bulunduğu bilgisi ortaya çıktı.Bu gelişmeden sonra statik dengelerin nasıl devam edeceği ve tepkilerin neler olacağı ise merak konusu durumda...

“Dimon" füzesinin özelliği ne?

Dimon füzesinin diğer benzerlerinden daha yüksek bir tahrip gücüne sahip.Atom bombasından daha güçlü olan 10 bin kilometre menzile sahip 17 kilometre hızla giden “SATAN 2”  füzesinden  iki kat daha etkili.

 

Rusya savaş hazırlığında mı?

Rusya’nın yerleştirme hazırlığında olduğu bu türde bir başlığa sahip olan “Dimon” füzesinin yaratabileceği tahrip tahminleri bile zorlar nitelikte. Füzenin konuşlandırılması durumu gerçekleşebilecek olan yakın bir savaşa hazırlık olarak değerlendiriliyor.

Rusya’nın ciddi bir şekilde nükleer bazda silahlanmaya gitmesi ‘Ufukta çatışma mı var? sorusuna adeta cevaplar nitelikte bir gösterge..
 
 
 
 
 

Konular: dimon, rusya, putin, satana 2,

Yorumlar