ÖZEL HABER

Samanyolu TV'de 'Noel baba kılığında canlı bomba'

FETÖ'nün medya ini Samanyolu TV'de önceden yayınlanmış olan bir dizinin Büyükelçi Karlov suikastini bire bir işlemesi tüm gözleri söz konusu dizinin diğer bölümlerine çekti. Suikastin işlendiği bölümün ardından yayınlanan 'Noel Babalı terör saldırısı' sahnesi yaklaşan yılbaşı öncesi akıllarda soru işareti...

Samanyolu TV'de 'Noel baba kılığında canlı bomba'
15 Temmuz'da hain darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nün her geçen gün yeni skandalları ortaya çıkıyor. Darbeyi, suikastleri ve Türkiye ile ilgili birçok olayı önceden kendi kanallarında gösterip, insanların bilinçaltına yerleştirmeye çalışan örgütün dizileri incelemeye alındı.

Samanyolu TV'de 'Bombacı Noel Baba'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün tüm yayın organları incelemeye alınırken Büyükelçi suikastinin birebir işlendiği dizinin 90. bölümündeki bir sahne dikkat çekti.

Noel baba kılığında Türkiye'de bomba patlatma planının yapıldığı sahne akıllara soru işaretleri getirdi. Yılbaşının yaklaşması ile birlikte Türkiye'deki olayların birebir anlatıldığı dizinin bu bölümü terör örgütünde acaba böyle bir hazırlık mı var endişesi oluşturdu.

Patlamalar ve suikastler FETÖ yayın organlarında

15 Temmuz darbesi ve devamında gelen patlamalar ve suikastlerin Fetullahçıların dizilerinde ve reklamlarında işlenmesi, aslında Fetullahçıların Türkiye için ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu gözler önüne seriyor.

Dini suistimal ederek Peygamber'imizi kullandılar

Daha önce 'Şefkat Tepe' adlı dizide de Peygamber Efendimizin ‘ışık huzmesi halinde kamyon kasasında canlandırılması’nı işleyip Peygamber Efendimiz'i kirli işlerinde kullanmışlardı.

FETÖ sözcüleri açık açık darbeyi söylemiş

Bu diziler ise aslında bir ilk değil. Daha önce televizyon kanallarına çıkan Pensilvanya sözcüleri aslında darbenin geleceğini açıktan açığa söylemişler. Ayrıca reklamlarındaki sahneler de tehlikenin boyutunu gösteriyor.

Türkiye'de meydana gelen olaylar Fetullahçılar tarafından bakın nasıl hafızalara yerleştirilmek istenmiş;Zaman gazetesinin reklamında yer alan bu fotoğrafta asker ve vatandaşla birlikte ellerindeki yazılar dikkat çekiyor. Askerin tuttuğu tarafta "Bir ihtimal var" yazısı darbeyi hatırlatırken vatandaşın elinde tuttuğu "Ne gerek var kavgaya" sözü ile de darbe kalkışmasında evden çıkan halkı simgeliyor. Aynı zamanda vatandaşın elini tuttuğu alanda asker postalının da bulunması bilinçaltına yerleştirilmek istenen mesajın tehlikesini gözler önüne seriyor.Yine Zaman Gazetesi'nin reklamında patlayan bombaların ardından bebek gülümsemesi dikkat çekiyor. Reklamın kanlı darbe girişimnden tam 9 ay 10 gün önce yayınlanması darbenin önceden planlandığını gösteriyor.
 

Konular: zaman, samanyolu, fetö, darbe,

Yorumlar