ÖZEL HABER

TMSF ne yapmaya çalışıyor?

15 Temmuz Darbe sürecinden sonra devletin tüm kurumlarında büyük bir FETÖ temizliği başladı. Öyle ki özel şirketler dahi bağırsaklarındaki tüm pisliği temizledi. Fakat çok ilginç bir şekilde elinin altında milyarlarca lira yöneten TMSF'de tek bir temizlik operasyonu bile yapılmadı.

TMSF ne yapmaya çalışıyor?
TÜRKİYE HABER MERKEZİ / ÖZEL HABER

Fethullahçı Terör Örgütü'nün bilindiği üzere arkasındaki en büyük güç mali kaynaklarıydı. Devasa büyüklükteki ciroları ile örgüte destek olan bu şirketler, 15 Temmuz darbe süreci ile birlikte TMSF'nin kontrolüne geçti. Gelin Şeytan'ın avukatlığını yapalım... TMSF ne kadar temiz? Oradaki yapı ile kim mücadele ediyor? Bir şirketin FETÖ'ye destek sağladığı belirlendiğinde oraya TMSF el koyuyor... Peki ya TMSF Fetö'nün elindeyse? Ona kim el koyacak?
 
FETÖ'cülerle kaynadığı biliniyordu
 
Bir dönem Cumhurbaşkanı Abdulah Gül'ün danışmanlığını da yapan Ahmet Ertürk'ün TMSF başkanı olduğu dönemde TMSF'nin içinin Fetöcülerle kaynadığı biliniyordu. Peki, 15 Temmuz ihanet gecesinin yaşanması sonrasında bu içerdeki takkeli hainler nereye kayboldu?
 
Eğitime, Orduya, Emniyete, Yargıya, Meclise, Valiliklere ve aklınıza gelebilecek her kuruma ve şirkete sızmayı başaran Fetö mensupları, para akışının en canlı olduğu TMSF'ye hiç mi sızmadı? Sızmadı demek ki... Kendilerine o kadar güveniyorlar ki bir soruşturma dahi başlatmadılar.
 
FETO'nun avukatını bile farketmediler
 
 Operasyon yapmadılar ama TMSF'nin elindeki şirketlere mahkeme FETÖ'cü iş adamının avukatlığını yapan bir kişinin atandığını televizyon ekranlarından, gazetelerden ve internet sitelerinden haykırılınca o kişiyi kayyum listesinden çıkardılar... O kişi de kim mi? Söyleyelim
 
TMSF'nin takdire şayan FETÖ hassasiyeti
 
TMSF, Boydak'a ve diğer el koyduğu bazı şirketlere mahkemenin atadığı kayyumları görevlendirirken, farketmeden, hata ile, kim olduğunu bilmeden, yanlışlıkla, FETÖ'cü şirketlerin avukatı olan Ramazan Arslan adında bir avukatı da listeye aldı. Ek araştırma gereği hiç duymadı.
 
Bu kadar mı? Değil. Ramazan Arslan'ın kayyum olarak atandığı şirketlerden biri de Kınaş Yapı'ydı. Arslan ise Kınaş Yapı'nın sahibi Hamdi Kınaş'ın avukatıydı. Farketmeden, hata ile, bilmeden, yanlışlıkla yapılan bu hata medyada duyulunca TMSF, vatanperverlik yaparak Ramazan Arslan'la yollarını ayırdı.
 
Fetö TMSF içinde ne kadar etkili?
 
Kısa bir hatırlatma sanırız olayın daha iyi anlaşılması için yeterli olacaktır.
 
FETÖ'cü medyanın kalesi Zaman Gazetesi'nin eski imtiyaz sahibi ve Fetullah Gülen'in yakın adamlarından birisi olan Alaeddin Kaya, 2011 yılında TMSF çalışanları ile bir varlık yönetim şirketi kurmuştu. Hatta o dönemde Kaya'nın ortaklarına “TMSF'nin tahsilat timi” de deniyordu.
 
2012 yılında bu varlık şirketini bir holdinge devreden Kaya, FETÖ operasyonları kapsamında 2 Eylül'de tutuklanmıştı.Şirketi beraber kurduğu ortaklarından sadece bir tanesi şirkette halen çalışmaya devam ederken, diğerleri ise hükümete yakın kamu ve özel sektör firmalarında üst düzeyde çalışmaya başladılar.
 
Soruyoruz...
 
TMSF içindeki bilinen cemaat hareketlerinden biri olan Kaya'nın ortaklık kurduğu isimlerin resmi olarak TMSF'de yer almadığı biliniyor. Ancak bu isimlerle TMSF'nin halen çalışıp çalışmadığı ise net değil. Çünkü TMSF, kendisine devredilen şirketlere dışarıdan da kayyum atayabiliyor.
 
Şimdi soruyoruz... Aralarında Bank Asya, Boydak Holding, Kaynak Holding, Naksan Holding ve Koza İpek gibi pek çok büyük ölçekli firmanın da bulunduğu 500'e yakın şirkete atanan kayyumlar içinde bir kişinin bile FETÖ ile direk bağı olmadığına emin misiniz? Ramazan Arslan gibi farketmeden, hata ile, yanılarak, atadığınız biri olabilir mi? Bunun kontrolünü yapıyor musunuz?
 
Neden temizlik yapmıyorsunuz?
 
TMSF içinde FETÖ temizliği yapmamanızın tek sebebi kendinize çok güveniyor olmanız olabilir... Diğer ihtimali düşünmek bile istemiyoruz. Fakat unutmayın, 15 Temmuz darbe gecesinde Cumhurbaşkanımızın yaveri bile hain çıkmıştı! Sizin bu özgüveniniz nereden besleniyor?

Konular: fetö, TMSF,

Yorumlar