ÖZEL HABER

‘Türk’ kelimesi TÜSiAD’a yakışmıyor

Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu bugün "Türk kelimesi TÜSiAD’a yakışmıyor" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kelkitlioğlu yazısında 'Patronlar Kulübü' olarak anılan TÜSİAD'ın Türkiye'de yaşanan krizlerle ilgili tutumuna dikkat çekti.

‘Türk’ kelimesi TÜSiAD’a yakışmıyor
Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu bugün "Türk kelimesi TÜSiAD’a yakışmıyor" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

Eski Türkiye zamanında piyasayı elinde tutan, verdikleri ilanlarla hükümet düşüren TÜSİAD'ın şimdilerde etkisini kaybettiğini "Geçmişte çok daha güçlülerdi. İlanlarla hükümet düşürür, hükümet tayin ederlerdi. Bugün o gücü ve etkinliği mumla arıyorlar. Eskiden bu örgütün Ankara’da yapılan Yüksek İstişare Konseyi toplantıları, siyasi partilerin kongreleri kadar önemsenirdi. Bir açıklamayla piyasaları alt üst ederlerdi. Şimdi, Kanarya Sevenler Derneği’nin toplantıları kadar etkileri yok." sözleriyle anlattı.

TÜSİAD'ın 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası takındıkları tutumla teröre karşı sağlam bir duruş sergilemediğini söyleyen Kelkitlioğlu "15 Temmuz gibi kırılma noktasını atlatmış Türkiye’nin ekonomisi üzerinde oynanan oyunlar karşısında yine sus puslar. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde milletin dolara karşı başlattığı psikolojik savaşı görmezden geliyorlar. Üç maymunu oynuyorlar." diyerek Nam-ı diğer patronlar kulübünün terör karşısında etkisiz bir tutum sergilediğine dikkat çekiyor. 

İşte o yazı;

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)... Nam-ı diğer, Patronlar KulübüYeri gelir, Avrupa Birliği incinmesin diye ne yapacaklarını şaşırırlar, yeri gelir ‘Demokrasi, özgürlükler elden gidiyor’ diye yaygara koparırlar, terörle mücadele ederken yarım ağız destek olurlar, ota böceğe açıklama yaparlar…

Geçmişte çok daha güçlülerdi. İlanlarla hükümet düşürür, hükümet tayin ederlerdi. Bugün o gücü ve etkinliği mumla arıyorlar. Eskiden bu örgütün Ankara’da yapılan Yüksek İstişare Konseyi toplantıları, siyasi partilerin kongreleri kadar önemsenirdi. Bir açıklamayla piyasaları alt üst ederlerdi. Şimdi, Kanarya Sevenler Derneği’nin toplantıları kadar etkileri yok. O dönem kimliksiz siyasiler karşısında istedikleri gibi at oynatıyorlardı, bugün ağızlarının payını alıp oturuyorlar.

Ona rağmen, hiç değişmediler. Milli olma, Türkiye’nin çıkarları safında hizalanmayı hiç tercih etmediler. Yurtdışından aldıkları ucuz parayı, yurtiçinde fahiş fiyatlara satmayı, yani paradan para kazanmayı bir türlü terk etmediler.

Bakın, bugün de değişen bir şey yok!

15 Temmuz gibi kırılma noktasını atlatmış Türkiye’nin ekonomisi üzerinde oynanan oyunlar karşısında yine sus puslar. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde milletin dolara karşı başlattığı psikolojik savaşı görmezden geliyorlar. Üç maymunu oynuyorlar. Terörsevici Avrupa ülkelerine gösterdikleri hassasiyetin bir nebzesini, başlatılan ekonomik mücadelede göstermiyorlar.

Farkında değil misiniz, başka Türkiye yok! Yıllardır bu ülkenin nimetlerinden en çok yararlanan, kazancının üstüne kazanç katan sizler değil misiniz?

HALKA DUA EDİN...

Eğer, 15 Temmuz’da başarılı olsalardı, bu millet o istiklal mücadelesini vermeseydi, para kazanmaya devam edeceğinizi mi düşünüyordunuz?

Şunu unutmayın!

15 Temmuz’un hain planlayıcıları, birçoğunuzu çırılçıplak soyup sizleri de toplama alanlarına götürecekti!

Bugün yürütülen milli ekonomi mücadelesinde sessiz kaldığınız, kulağınızın üstüne yattığınız için o Türk vurgusunu isminizden çıkarın.

Size çok bol geliyor o isim!

Konular: murat kelkitlioğlu, hükümet, terör, fetö,

Yorumlar