ÖZEL HABER

Üzerinden asla silinmeyecek büyük lekeyi unutturmaya çalışan Selo!

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, ‘’Kimdir bu ünlümüz?’’ başlıklı yazısında 15 Temmuz hain girişiminin ardından darbeyi kınıyormuş gibi gözüküp aslında destek veren bazı ve siyasetçi ve ünlülerin iki yüzlülüğünü anlattı.

Üzerinden asla silinmeyecek büyük lekeyi unutturmaya çalışan Selo!
Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, ''Kimdir bu ünlümüz?’’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Altınok, yazısında FETÖ’nün başarısız darbe girişiminden sonra bazı siyasetçiler ve ünlülerin hain darbe girişimi sonrasında takındığı iki yüzlü tavrı ele aldı.

İşte o yazı;


Ülkenin yegâne "sol" partisinin lideri olduğunu söyleyip, solculuğunu sergileyeceği o tek günde, 15 Temmuz'da darbeciler halka saldırırken kafasını pencereden bile uzatamayan?

Karıştırdınız mı? Bir iki ipucu daha vereyim.

Türkü, kürdü, sağcısı, solcusu, Sünni'si, Alevi'si 79 milyon sokakta aslanlar gibi darbecilere direnirken onlara "IŞİD'ci" diyen? "Sokağa çıkmayın" diyen Fetullahçı darbecilerin çağrısına ortak olan?

Belediyesi 7 Haziran seçimleri öncesi FETÖ'nün medya yöneticilerini Diyarbakır'da, illegal kanadı da Türkiye'den topuklayan Fetullahçı askerleri Kandil'de ağırlayan?

Evet, Selahattin Demirtaş'tan bahsediyorum.

Dün de yine akla ziyan sözlerle gündemdeydi. Şöyle buyurdu;

"AKP, CHP, MHP'nin üst düzey yöneticileri Fetullah ile diyalogdadır ve darbeden haberdardırlar!

Tabii ki HDP aralarında olmaz!"

Sağ olsunlar dün gençler de sosyal medyada kendisine oldukça "doyurucu" cevaplar verdiler.

Sevindirici olan, aralarında Kürt gençlerinin ve dün meclis kürsüsünde Gezi'de hayatını kaybedenlerin resimlerini gösterip kafa kol atmaya çalıştığı "Gezici gençlerin" de olmasıydı.

Evet, üzerinden asla silinmeyecek büyük lekeyi unutturmak için yalanın da büyüğüne başvuran Eş başkan, seni artık "gerçekten herkes tanıyor."

***

Şovmenleri bırakın şehitleri tanıtın

Günlerdir okurdan televizyonlarda yayımlanan bir kamu spotuyla ilgili şikâyetler geliyor. "Tahammül edemiyoruz bu insanları görmeye" diyorlar "Bizimle dalga mı geçiyorlar."

Oturup izledim, hakikaten haklılar.


Siz de görmüşsünüzdür işte. Bir takım sanatçılar, akademikler, gazeteciler falan darbeye karşıyız mesajı vermek için 2 dakika boyunca baş plan sert sert ekrana bakıyorlar.

Tamamına yakını ise sokaktaki halkı ve tepkilerini küçümsemeleriyle meşhur olmuş, daha önceleri darbeye meşruiyet sağlayacak açıklamalar yapmış, Gülen'i yere göğe sığdırmamış, 239 şehide rağmen "tiyatro" diyebilen darbe sessizleri...

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Konular: yazı, siyasetçi, mhp, darbe,

Yorumlar