ÖZEL HABER

Wikipedia'dan bir skandal daha

İslam'a düşmanlığı ile bilinen Wikipedia, Fetullahçı Terör Örgütü'nün lideri Fetullah Gülen'in gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimini iddia olarak düzeltilmesine izin vererek başka bir skandala daha imza attı.

Wikipedia'dan bir skandal daha
‘İnternetin özgür ansiklopedisi’ olarak bilinen Wikipedia daha önceki skandallarına yenilerini ekleyerek devam ediyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün lideri Fetullah Gülen için terörist olarak gösterilmeyip terörist olduğu iddiası yazılıyor. Bunun yanı sıra FETÖ’nün yaptığı 15 Temmuz darbe girişimini bir iddia olarak vermesi de Wikipedia’nın Türkiye’ye olan düşmanlığının göstergesi.

Yalan yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştıran, daha önce de İslam aleminin değerlerine saldırıları olan Wikipedia, Peygamberimize ait tasvirleri kullanmakta inat edip, peygamberimizle ilgili maddenin düzenlenmesini/değiştirilmesini de engellemekle gündeme gelmişti.

İnsanların girip değişiklik yaptığı Wikipedia’da Peygamber Efendimiz’e yönelik hakaretlerin değiştirilmesine izin vermeyip, tescillenmiş ve kırmızı bültenle arananlar listesine girmiş bir terörist için ‘iddia’ şeklindeki yazılara izin vermesi Wikipedia’yı çıkarlarına uygun hareket ettiğini gösteriyor.

İslam aleminin değerlerini hiçe sayan, terör örgütünün liderini masummuş gibi gösteren Wikipedia’ya artık Türkiye’de izin verilmemelidir.

Konular: örgüt, fetö, ansiklopedi, Wikipedia,

Yorumlar