ÖZEL HABER

Zaytung'dan skandal paylaşım! İşte 'İçimizdeki Hollandalılar"

Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı aracını durdurarak sınır dışı etmesi 'İçimizdeki Hollandalılar'ı ortaya çıkardı. Kendisini 'Dürüst, tarafsız ve ahlaksız haber' olarak tanımlayan sözde mizah sitesi Zaytung, Bakan Kaya'ya yönelik gerçekleştirilen skandalın görüntülerini...

Zaytung'dan skandal paylaşım! İşte 'İçimizdeki Hollandalılar"
Hollanda'daki Türklerle bir araya gelerek, konuşma yapacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda yetkilileri ve polisi tarafından faşist bit uygulamaya tabi tutularak, ülkeye alınmadı. 

Hollanda polisinin akıl almaz davranışlarına maruz bırakılan Bakan Kaya, Almanya'ya geri dönmek zorunda kaldı.

Bu durumu kabul etmeyerek protesto eden Türk vatandaşları ise, Hollanda polisi tarafından üzerlerine sürülen at ve köpeklerin saldırılarının kurbanı oldu.

İçimizdeki Hollandalı

Bakanların konuşmalarının engellenmesi, Bakan Kaya'nın Türkiye'nin kendi toprağı olan konsolosluk binasına gitmesine dahi izin verilmemesi, Hollanda ile diplomatik krize neden olurken, içimizdeki yılanlar, içimizdeki Hollandalılar, bu görüntüleri aşağılık zihniyetlerinin mizah parçası olarak kullandı.

Biyografisinde 'Ahlaksız haber' tanımına yer veren ve gün be gün imza attığı sözde çarpık mizahlarının yer aldığı paylaşımlarla 'Ahlaksız'lığın hakkını veren Zaytung, anlaşılan o ki bir devlet bakanına yapılan bu muameleden hiç de rahatsız olmamış!

Aksine bunu da espri (!) malzemesi yapmış.

Utanmadan alkolle bağdaştırdılar

Söz konusu paylaşımda Zaytung, Bakan Kaya'nın Hollanda polisinin faşist tutumu karşısında eğilmeden dik durduğu, kendileri bu tutumlarından vazgeçene kadar bulunduğu yerden bir yere ayrılmayacağını ifade ettiği andaki kareyi yakalamış ve kendi akıllarınca muhteşem(!) bir mizah ortaya koymuş...

Ve üzerine de not düşmüş: 

"Hollanda polisi emin olmak istiyor: Hanımefendi üfler misiniz lütfen?"

Yani insanın aklının ve sabrının sınırlarını zorlayan Zaytung, okuyucularına kareyi sözde Hollanda polisinin rutin bir alkol kontrolü ile bağdaştırarak sunuyor. Yetmedi bir de cahillikle itham ettiler

Bu paylaşım da yetmedi, ardından yine Bakan Kaya ile ilgili aşağılık bir paylaşım daha yapıldı. Bu da skandalın ardından ülkeye geri dönen Kaya'nın açıklamalarının tiye alınmış hali ile doluydu.

Açıklamasında ifade özgürlüğünün, en temel ihtiyaçlarının bile engellendiğini ifade eden Kaya'nın bu söylemleri, Zaytung gibi alçak bir oluşumun malzemesi oldu.

Bakan Kaya'nın görselini paylaşarak, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya: Ne anlama geldiğini bilmiyorum ama, 'ifade özgürlüğü' diye bir şey varmış, o engellendi..." sözlerine yer verdi.

Birlik, beraberlik olunması gereken bu zamanlarda, sinsi bir yılan gibi sokmayı bekleyen bu zihniyetler, nasıl Türkiye düşmanlığı güttüğünü de gözler önüne seriyor.Herşeyin bir sınırı var

Değerleri ezmek, Türkiye Cumhuriyeti bakanına yapılan bu alçak, faşist tutumu bu sakilikle ele almak mizah değil! Milletin bakanına yaptığınız bu hakaret, kimsenin mizah anlayışına sığmaz. 

Ya haddinizi bilin ya da bu işlerden vazgeçin. Yoksa başınız çok ağrır, bizden söylemesi.

Konular: fatma betül sayan kaya, zaytung, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Hollanda,

Yorumlar