POLİTİKA

'Kontrollü kaçış' akıllara "Tankların önüne önce ben çıkarım" sözlerini getirdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'ndan kaçtığının ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. Söz konusu görüntüler, Kılıçdaroğlu'nun, "Tankların önüne önce ben çıkarım" sözünü akıllara getirdi.

'Kontrollü kaçış' akıllara "Tankların önüne önce ben çıkarım" sözlerini getirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 15 Temmuz gecesi indiği İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kaçışına ait görüntülerin ortaya çıkması gündemi sarstı.

Daha önceki açıklamalarında "Bir darbe kalkışması olursa tankların önüne önce ben çıkarım" gibi ifadelerle siyaset arenasında boy gösterdiği bilinen Kılıçdaroğlu'nun, söz konusu görüntülere ilişkin hiçbir açıklama yapmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Darbecilerle ne görüştüler?

15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasının kontrollü olduğunu iddia edecek kadar ileri giden Kılıçdaroğlu'nun, o gece sergilediği davranışla gündeme gelmekten kaçındığı herhangi bir açıklamada bulunmamasından anlaşılırken, söz konusu kaçış öncesi darbecilerle orada ne görüştükleri de merak konusu oldu.

İşgal kalkışması gecesine ait görüntülerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürünün 9 dakika boyunca ortalardan kaybolduğu ortaya çıktı. 

Konular: dedi, gündem, tankın önüne önce ben çıkarım, 15 temmuz,

Yorumlar