POLİTİKA

2 buçuk ay sonra! İngilizler 'dayanışma' göstermeye geliyor

Birleşik Krallık, 15 Temmuz darbe girişiminin üstünden 2 buçuk ay geçmesinin ardından, dayanışmasını göstermek üzere Türkiye'ye heyet gönderiyor.

2 buçuk ay sonra! İngilizler 'dayanışma' göstermeye geliyor
İngilizler, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminin üzerinden yaklaşık 72 gün (2 buçuk ay) geçmesinin ardından, Türkiye ile dayanışmasını göstermek üzere 25-27 Eylül tarihlerinde Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

ERDOĞAN VE YILDIRIM'LA DA GÖRÜŞECEK

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın, beraberinde bir heyetle yapacağı ziyaretle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ikili temaslarda bulunacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edileceği belirtildi.

TBMM BİNASINI ZİYARET EDECEK

Johnson'ın AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'le de görüşeceği ve ayrıca darbe girişimi sırasında ağır hasar gören TBMM binasını ziyaret edeceği kaydedildi. Yapılacak temaslarda ikili ilişkilerin yanı sıra güncel bölgesel ve uluslararası konuların ele alınmasının ve Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki kapsamlı işbirliğinin güçlendirilerek, ileri taşınması imkanlarının değerlendirilmesinin öngörüldüğü ifade edildi.

Konular: polis, 15 temmuz, İngiltere, fetö,

Yorumlar