POLİTİKA

"Alman vakıfları ajanlık faaliyetleri nedeniyle incelenmeli"

Küresel terör örgütü FETÖ ve PKK terör örgütlerinin yuvası haline gelen, Türkiye'den kaçan casus Can Dündar'a pasaport veren Almanya'nın yeni hedef olarak belirlediği Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) görevlilerine uyguladığı gerekli gereksiz ev aramalarına, Türkiye'den tepkiler giderek büyüyor. AK Parti İstanbul...

"Alman vakıfları ajanlık faaliyetleri nedeniyle incelenmeli"
Türkiye'den devlet sırlarını ifşa ettiği için firar eden casus Can Dündar'a pasaport veren, bununla yetinmeyip emrine bir medya organı sunarak Türkiye'ye karşı kullandığı silahlar arasına ekleyen Almanya, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) görevlilerine baskı politikasına ağırlık verdi. 

Birçok kesimden konuya ilişkin tepkiler art arda gelirken, Türkiye'den de tepkiler çığ gibi büyüyor.

Son olarak, Alman Federal yetkililerin casusluk şüphesiyle yaptıkları aramaya sert tepki gösteren AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk, Türk savcılarını harekete çağırdı.Alman vakıfları ajanlık faaliyeti

"
Türkiye'deki tüm Alman vakıfları ajanlık faaliyetleri nedeniyle incelenmeye alınmalı. Savcılıkları göreve davet ediyorum." diyen Külünk, Almanya'nın FETÖ, PKK ve DHKP-C karşısında sessiz kaldığını da ifade etti.

Külünk, "Almanya'nın amacı sivil toplum kuruluşlarına (STK) 'Türkiye ile bağınızı kesin, aksi takdirde baskımız olur' diyerek gözdağı vermek. Türk STK'larını yok etmek istiyorlar" ifadelerini de kullandı. 

Konular: türkiye, ditib, almanya, metin külünk,

Yorumlar