POLİTİKA

"Almanya'da darbe girişimi" videosu paylaşım rekorları kırıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya üzerinden paylaştığı "Almanya'da darbe girişimi" videosu paylaşım rekorları kırıyor.

"Almanya'da darbe girişimi" videosu paylaşım rekorları kırıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada 15 Temmuz kanlı darbe girişimini püskürten Türkiye'nin yaşadığı duyguları, söz konusu işgal kalkışmasının sorumlularına destek verdiği ortaya çıkan Almanya'nın da hissetmesine katkı sunacak bir video paylaşımında bulundu.

Gökçek'in, "Müthiş…Almanya’da ve Avrupa’da yaşayan kardeşlerimiz lütfen bu videoyu seyredin ve mutlaka Almanlara seyrettin" notu ile paylaştığı videoda, Almanya'da darbe olunca ardından yaşananlar anlatılıyor.

Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz gecesi kanlı darbe girişiminde yaşananları aynen Almanya'da yaşanıyor gibi anlatan, etkileyici videoda korkunç gecedeki çoğu ayrıntıya yer verildi.

Almanca olarak hazırlanan videoda ülke meclisinin bombalanması, televizyon kanallarının silahlarla basılması, halkın üzerine tanklarla ateş açılması, sivillere haince saldırılması gibi akıllara kazınan o anlar yer buldu.

Etkileyici anlatımı ile Türkiye'de yaşanan gerçekleri hatırlatan videoda son olarak sorulan ise şöyle oldu, "Tüm bu olaylar sizin ülkenizde yaşansaydı..."

Konular: kalkışma, melih gökçek, girişim, videosu,

Yorumlar