POLİTİKA

"CHP'li belediyelere dalga dalga kayyum gelecek"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'satılmış' olmakla suçladığı kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Yurttaşlık bilinciyle hareket etmek suç mu? Abim laf kalabalığını bıraksın, dibindekilere baksın” dedi.

"CHP'li belediyelere dalga dalga kayyum gelecek"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini eleştirdiği için partiden ihraç ettirdiği ve 'satın alındı' suçlamasında bulunduğu kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, ağabeyinin kendisiyle ilgili yaptığı açıklamayı, “Bugün devletin başında Sayın Recep Tayyip Erdoğan varsa, bu mücadeleyi başlatmışsa, ona yardımcı olmak, yurttaşlık bilinciyle hareket etmek suç mudur? Her şeyden önce abim laf kalabalığını bıraksın, dibindekilere baksın” ifadeleri ile yanıtladı.

"Abimi FETÖ'cüler kandırmış"

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Kılıçdaroğlu, “Abimi FETÖ'cüler kandırmış” döviziyle terör örgütü FETÖ'yü protesto etmek ve terör örgütüne yönelik operasyonlara destek vermek için Söke'den Didim'e yürümüştü.

Abisi Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen talimat sonucu CHP'den ihraç edilen Celal Kılıçdaroğlu, abisinin kendisiyle ilgili açıklamalarına tepki göstererek, FETÖ'nün “belediyeler imamı” Erkan Karaarslan'ın CHP'li belediyeleri yönettiğini iddia etti.Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle, yurttaşlık bilinciyle ben bu yürüyüşü gerçekleştirdim. Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğüne kast eden FETÖ terör örgütünü protesto etmek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne FETÖ temizliğinde yardımcı olmak, hepimizin asli bir görevidir. FETÖ'cülerin darbe girişimi gerçekleşmiş olsaydı, abim ve CHP yönetimi alkışlayacaklar mıydı? Devlet ortadan kalkmış olsaydı, kim neyin mücadelesini verebilecekti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımcı olmak suç mudur?

Bugün Devletin başında Sayın Recep Tayyip Erdoğan varsa, bu mücadeleyi başlatmışsa, ona yardımcı olmak, yurttaşlık bilinciyle hareket etmek suç mudur? Her şeyden önce abim laf kalabalığını bıraksın, dibindekilere baksın. Danışmanı FETÖ'den alınıyor. Bu danışmanı önerenin Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'ın olduğu basında çıktı. FETÖ'cü Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan'ı CHP'li belediyelere pazarlayan Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'dır.


"CHP'li belediyelere dalga dalga kayyum gelecek"

Abim benimle uğraşmayı bir kenara bıraksın, CHP'li belediyelere dalga dalga kayyum gelecek, onları bir düşünsün” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Ben bu yürüyüş için kimseden 5 kuruş bir para almadım. Varsa böyle bir şey ispatlamayan namerttir. Evet yürüyüş boyunca pek çok arkadaş benimle yakından ilgilendi. Ismarladıkları yemek, su rüşvetse, ben yarın yine başlarım yürüyüşe. Ama bu defa Ankara'ya yürür, CHP Genel Merkezinin önünde bitiririm yürüyüşü.

Sarıyer, Bayraklı, Didim, Aydın BŞB, Avcılar, Beylikdüzü, Muratpaşa, Güzelbahçe Belediyeleri tel tel dökülüyor. Ha bugün ha yarın bu Belediyelere kayyım atanması bekleniliyor. Abimin cebinde bu Belediyeler için bir B planı var mı? Hiç sanmıyorum olsun!


Ömrü billah CHP'ye saldırmış FETÖ'cüyü alkışlatmak ne derece doğru?

Ömrü billah CHP'ye saldırmış, binlerce yazılar yazmış FETÖ'den tutuklu bir gazeteciyi, miting meydanında alkışlatmak ne derece doğru ve nasıl içe sindirilip, kabul görecek bir durumdur? Abimden başka Nazlı Ilıcak'ı içine sindirebilmiş kaç CHP'li vardır? Benim bu protesto yürüyüşüm yanlış olsaydı, Türkiye'nin dört bir tarafından binlerce tebrik ve teşekkür mesajı gelir miydi? Ben tekrar yeniliyorum, abim laf kalabalığını bıraksın, etrafını saranlara bir baksın. Kapının önüne konulacak adam dibinde duruyor. Önce ondan başlasın. Abimin koltuğu sallantıda zaten, yakında ondan da olmasın.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, celal kılıçdaroğlu, Chp,

Yorumlar