POLİTİKA

"Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına getirilen askerlik yapmama haklarının PKK'yla mücadelede şehit olan ailelere verilmediğini iddia eden Kılıçdaroğlu'na, "Bu akla ziyan yaklaşımın sahibi Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir." dedi.

"Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir"
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimine engel olmak için şehit olanların yakınlarına getirilen askerlik yapmama haklarının PKK'yla mücadelede şehit olan ailelere verilmediğini iddia eden Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Turan, "Bu akla ziyan yaklaşımın sahibi Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir. Şehitler arasında asla ayrım yapılmıyor." dedi.

İşte Turan'ın o açıklamaları:
 
"Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir"
 
Birçok toplantıda olduğu gibi sayın Kılıçdaroğlu akla ziyan yaklaşımda bulundu. '15 Temmuz şehit ailelerine verilen değer ve haklar PKK'yla savaşırken hayatını kaybeden ailelerimize verilmedi' dedi. Ben hukukçuyum, tabiri caizse başıma kaynar sular döküldü. Şehit olan askerlerimizin ailelerine askerlik yapmama hakkı verildi. Bugünkü KHK o haktan 15 Temmuz ailelerin de yararlanması içindi. Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir! Kılıçdaroğlu'nun sözleri akla ziyan yaklaşımdır. Şehitler arasında ayrım yapan bir yaklaşım akla ziyan yaklaşımdır.

Konular: akraba, bülent turan, pkk, yakınları,

Yorumlar