POLİTİKA

ABD'li dergi alay konusu oldu! Erdoğan 'çok güldüm' dedi

Batı basını, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklanmasıyla birlikte süreci çarpıtmaya yönelik çabalarını sürdürürken, Demirtaş için yapılan 'Kürt Obama' benzetmesi alay konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'bu habere gülüyorum' diye işaret ettiği yazı, Amerikan dergisi Foreign Policy'nin sayfasında...

ABD'li dergi alay konusu oldu! Erdoğan 'çok güldüm' dedi
Terör soruşturması kapasmında, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüt adına suç işlemek" gibi suçlamalarla tutuklanan HDP'li Selahattin Demirtaş'a destek çıkmaya çabalayan Batı basını, yaptığı yaygarada öne sürdüğü ilginç benzetmelerle de alay konusu oldu.  

Amerikan Foreign Policy, Demirtaş'a "Kürt Obama" diyerek olayı saptırmaya çalıştı.

Erdoğan: Obama benzetmesine çok güldüm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı konuşmada bu benzetmeye değinerek, "Terör örgütüne verdikleri destek nedeniyle ifade vermek için gözaltına alınan ve tutuklanan milletvekilleri için batıdan verilen tepkileri görüyoruz. Batının medyası da Allah ne verdiyse döşemişler. Tutuklanan eş başkanlardan birine yapılan Obama benzetmesine de çok güldüğümü söylemek isterim. " dedi.

Konular: alay konusu, siyasi uzantı, terörsit, komedi,

Yorumlar