POLİTİKA

Ahmet Türk başka bir cezaevine nakledildi

HDP'ye yapılan terör operasyonu kapsamında 'örgüt üyeliğinden' tutuklanan ve Silivri Cezaevi'nde hüküm giyen Ahmet Türk, başka bir cezaevine nakledildi.

Ahmet Türk başka bir cezaevine nakledildi
Görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Silivri Cezaevinden başka bir cezaevine nakledildi. Türk' ün sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesi bekleniyordu.

24 Kasım'dan bu yana Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk'ün kalp pili taşıdığı ve aylık rutin kontrollerinin yapılamadığını söyleyen avukatı Erdal Kuzu, "Yaşamının riske edilmesi söz konusu" demişti.

"Cezaevinde kalabilir raporu çıkabilir"

Savcılığın Türk'ü sağlık durumunu tespit etmek için heyet raporu hazırlanmak üzere bir hastaneye sevk ettiğini bildiren Kuzu, "Rapor henüz çıkmadı ama 'cezaevinde kalabilir' şeklinde çıkma ihtimali yüksek. Kamuoyunda Ahmet Türk'ün sağlık ve tutukluluğuna tepkileri ortadan kaldırmak için bu yönde bir rapor çıkacağını düşünüyoruz. Umarım heyet bizi yanıltır" diye konuşmuştu.

"Tutuksuz yargılanmalı"

Ahmet Türk'ün sağlığının giderek kötüleştiğini söyleyen CHP'li Şafak Pavey de "acil bir karar alınması" için çağrı yapmıştı. Devlet Bahçeli de yaptığı açıklamada, Ahmet Türk'ün tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması gerektiğini söylemişti.

Konular: ahmet türk, mardin, terör, silivri cezaevi,

Yorumlar