POLİTİKA

AK Parti tüm illere gönderdi! İzinsiz etkinlik yok

AK Parti Genel Merkezi, illerdeki parti teşkilatlarına gönderdiği genelge ile illerde yapılacak konferans, seminer gibi organizasyonları genel merkezin izni dahilinde gerçekleştirmeleri ifade edildi.

AK Parti tüm illere gönderdi! İzinsiz etkinlik yok
AK Parti Genel Merkezi, bütün illerdeki parti teşkilatlarına gönderdiği genelge ile,"Teşkilatlarımız (milletvekillerimiz dışında) illerde yapmayı düşündükleri konferans, seminer gibi organizasyonları genel merkezin izni dahilinde yapmalıdırlar." denildi.

Partililere gönderilen genelge hakkında bilgi veren AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan şunları söyledi:

"Genel merkezimiz tarafından olağanüstü hal süresi boyunca milletvekillerimiz ve il başkanı dışında hiçbir şekilde 17 ilçede seminer, davet yapılmayacak. Birileri çağırılarak konferanslar verilmeyecek.
Çünkü hassas bir süreçten geçiyoruz. Konferansa çağırdığımız kişinin ne söyleyeceği, ne söylemeyeceği kontrol edilebilirliği belli değil. Herkesin herkesi suçladığı bir dönemdeyiz. Bu hassas süreci daha rahat ve sakin geçirmemiz adına böyle bir bilgi bize tebliğ edildi. Kesinlikle 17 ilçemizde hiçbir davetli konferans, seminer ve bu şekilde konuşmalar olmayacak. Bunu belediyelerimize tebliğ edeceğiz. Onların da konuk, davetli almamaları konusunda bilgi vereceğiz."


AK PARTİ'DEN 'YASAKLANDI' HABERLERİNE YALANLAMA

AK Parti Teşkilat Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "AK Parti'de tüm etkinlikler yasaklandı" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Genel Merkez teşkilatının etkinliklerle ilgili duyurusunda, "Teşkilatlarımız (milletvekillerimiz dışında) illerde yapmayı düşündükleri konferans, seminer gibi organizasyonları genel merkezin izni dahilinde yapmalıdırlar." ifadesinin yer aldığı aktarılan açıklamada, partinin siyasi faaliyetlerinin aralıksız devam ettiği kaydedildi.
Konular: zülfikar gürcan, etkinlik, iptal, Genelge,

Yorumlar