POLİTİKA

Ala'dan operasyonla ilgili önemli açıklama!

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cerablus'a yönelik başlatılan hava ve kara operasyonuna ilişkin olarak, "Terör örgütlerinin Türkiye'yi tehdit etmesine fırsat verilmeyecektir." dedi

Ala'dan operasyonla ilgili önemli açıklama!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Suriye'nin Cerablus şehrine yönelik başlatılan hava ve kara operasyonuna ilişkin olarak, "Orada, bizim hemen yanı başımızda terör örgütlerinin Türkiye'yi tehdit etmesine fırsat verilmeyecektir. Bu ortadan kaldırılacaktır." dedi.

İçişleri Bakanı Ala Anadolu Ajansı'nın sorularını yanıtladı. Bakan Ala'nın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"ORTADAN KALDIRILACAK"

Türkiye'nin terör örgütleriyle adeta savaş halinde olduğunu belirten Efkan Ala, "Bu bölgede Türkiye'ye yönelik açık, hazır tehlike söz konusudur. Dün 9 tane, bugün 1 tane attılar. Türkiye buna seyirci kalamaz. Türkiye kendi sınırlarının güvenliğini, vatandaşının güvenliğini sağlayacaktır. Uluslararası hassasiyeti dikkate alarak bunu yapıyor. Orada, bizim hemen yanı başımızda terör örgütlerinin Türkiye'yi tehdit etmesine fırsat verilmeyecektir. Bu ortadan kaldırılacaktır." dedi.

"KISA SÜREDE BELLİ MESAFE ALINACAKTIR"

Türkiye'nin Suriye tarafından gerek havan mermileri atarak tehdit oluşturan, gerek teröristlerin Türkiye'ye gelmesine yol açan tehditle mücadele edildiğini söyleyen Ala, "Türkiye'ye yönelik bir takım bombalı araç eylemlerinde terör örgütlerinin nasıl ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Kaotik ortamda, istikrar adası olan Türkiye'ye yönelen terör tehditlerinin ortadan kaldırılması için gereken önlemler alınıyor." dedi.

Ayrıca Cerablusla ilgil Cerablus'un temizlenmesi kısa zamanda olacaktır. Diğer hususlarda ise etkili bir mücadele sürdürülecektir." dedi.

"TÜRKİYE'NİN İSTİKRARI HEDEF ALINIYOR"

Türkiye'nin istikrarının hedef alındığını söyleyen Ala, "PKK bir taraftan, DAEŞ bir taraftan, FETÖ bir taraftan. Burada istikrarın hedef alındığı açık. İstikrarlı ve güçlü bir Türkiye, haksızlıklara karşı duruyor. Bu istikrarı hedef alan Sayın Cumhurbaşkanı'nı hedef alan saldırılarla karşı karşıyayız." dedi. 


Konular: içişleri bakanı efkan ala, tehdit, cerablus, terör,

Yorumlar