POLİTİKA

Almanya'dan bir skandal hareket daha! 'Nein' (hayır) bayrağı çektiler

Türkiye'deki anayasa referandumuna ilişkin Almanya'dan bir skandal haber daha geldi. Münih Bavyera Opera binasına 'hayır' yazılı bayrak asıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, asılan bayrağa tepki göstererek "Türkiye'nin bağımsızlığına ve milletimizin egemenliğine karşı büyük saygısızlıktır"...

Almanya'dan bir skandal hareket daha! 'Nein' (hayır) bayrağı çektiler
Almanya, Türkiye'de gerçekleşecek anayasa referandumuna ilişkin 'hayır' tarafına verdiği desteği son güne kadar açık açık sürdürdü. Alman yetkililer, Münih Bavyera Opera binası tepesine Almanca 'nein' (hayır) bayrağı açarak 'hayır' kampanyasına bir destek daha verdi.

"Bağımsızlığımıza, egemenliğimize saygısızlık"

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, söz konusu bayrağa tepki göstererek "Münih'te Bavyera Devlet Operası binasına asılan bayrak Türkiye'nin bağımsızlığına ve milletimizin egemenliğine karşı büyük saygısızlıktır" ifadelerini kullandı.Alman siyasetçiler, yazarlar ve akademisyenler daha önce Türkiye'deki 'hayır' propagandasına açık destek vermişti. Alman yetkililer, Türk siyasetçi ve devlet adamlarının toplantılarını engellerken, 'hayır' propagandasını yürüten CHP'li ve HDP'li vekiller Almanya'da herhangi bir engelle karşılaşmamıştı.

Konular: münih, nein, skandal, almanya,

Yorumlar