POLİTİKA

Almanya'nın Sesi'nden 'savaş sıçratma' açıklaması

Alman medya gruplarından Deutsche Welle (Almanya'nın Sesi) Kayseri'deki hain saldırı üstünden alçak bir algı operasyonuna girişti. Alman yayın organı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara gelen yoğun tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Almanya'nın Sesi'nden 'savaş sıçratma' açıklaması
Terör örgütü PKK'ya Avrupa Birliği üyesi ülkelerden toplanan 26 milyon avroluk miktarın yarısı karşılayan Almanya'nın önde gelen medya gruplarından Deutsche Welle (Almanya'nın Sesi), aşağılık bir algı operasyonuna kalkıştı. 

Alman DW, sebebi ve destekçilerinden biri oldukları Suriye'deki iç savaşın Türkiye'ye sıçradığını ileri sürecek kadar küstahlaştı.

İstanbul ve Kayseri'deki son terör saldırılarını bahane ederek internet sitesinde, "Suriye savaşının yeni cephesi: Türkiye" ve "Suriye iç savaşı Türkiye'ye sıçradı" başlıklarıyla haberler yapan ve teröre hizmet etmekten başka hiçbir amacı olmayan bu haberleri sosyal medya üzerinden yayan DW'ye Türkiye'den çok sert tepkiler geldi.


Üzüntüyle görüyorlarmış!

Türkiye'den gelen haklı tepkiler üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Alman DW, söz konusu ifadeleri 'uzman görüşleri' olarak nitelerken, ifadelerin yanlış anlaşılmalara sebep olduğunu öne sürerek, özür dilemek yerine yaptıkları çirkinliği savundu.

Konular: tweet, algı operasyonu, pkk, tvit,

Yorumlar