POLİTİKA

AP'nin 'siyasi mesaj verme' çabası

Terör örgütleri ile içli dışlı olan, teröre verdiği desteği gizlemeyen Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği'nin Türkiye ile müzakereleri dondurması yönünde skandal bir karara imza atarak vizyonsuz ve ikiyüzlü tutumunu bir kez daha ortaya koydu.

AP'nin 'siyasi mesaj verme' çabası
Koridorlarında terör örgütü PKK'nın sergilerine, bebek katillerinin posterlerine yer açan Avrupa Parlamentosu(AP), yine Türkiye'yi hedef alan 'siyasi mesaj verme' çabası içeren, dar görüşlü ve hiçbir hukuki değeri olmayan hamlelerinden birini yaptı.

OHAL'in kaldırılmasını istediler

15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası Türkiye'nin yanında darbecilere karşı insan hakları mücadelesine girişmek yerine sessizliği tercih eden Avrupa Parlamentosu, terör tehditleri karşısında egemen bir devlet olarak gereken tedbirleri alan Türkiye'yi hizaya çekme çabasına da girişti.

AP, aldığı skandal kararda, üyelik müzakerelerinin yeniden başlayabilmesi için OHAL uygulamasının kaldırılması gerektiği açıkladı. Avrupa Birliği ve Avrupa Parlamentosunun darbe girişimini güçlü bir şekilde kınadığı ve Türkiye’nin sorumluları yargılama hakkının meşru olduğu vurgulandı.

Avrupa Parlamentosu binası koridorlarında terör örgütü paçavraları


Kapıkule'den içeri girmeyecek

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik'in konuya ilişkin tepkisi çok sert oldu. Alınan kararla Avrupa kamuoyunun zehirlendiğini belirten Çelik, "Bu karar Türkiye-AB krizini değil, AB'nin içine düştüğü krizin Türkiye'ye yansımasını ifade ediyor" dedi.

Çelik, ilgili kararla Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  siyasi mesaj verilmek istendiğini ifade ederek, "Mesaj vermek isteyenler, kararın Kapıkule Sınır Kapısı'ndan içeri girmeyeceğini bilsin"dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir kıymeti harbiyesi yok
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün katıldığı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 32. Toplantısı'nda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

Erdoğan, Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından yapılacak oylama hakkında; 'Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur' demişti. 


 

Konular: resimleri, sergisi, Apo, pkk,

Yorumlar