POLİTİKA

Avrupa'da hortlayan Nazizme İtalya'dan destek!

Avrupa'da hortlayan Nazist, ırkçı söylem ve eylemlere, İslam karşıtı tüm Haçlı cephesinden destek geliyor. Çizme'de sağcı "Kuzey Ligi" lideri Matteo Salvini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "tehdit" ilan etti.

Avrupa'da hortlayan Nazizme İtalya'dan destek!
Avrupa Birliği'nin işsizlikle boğuşan ülkelerinden İtalya'da sağcı "Kuzey Ligi" lideri Matteo Salvini, sosyal medya hesabından Avrupa'da baş gösteren Nazizm akımına ayak uyduran bir açıklamada bulunarak, "Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler" ifadelerini kullandı.

Üyesi oldukları birliğin başı çeken ülkelerinde hortlayan Nazist, ırkçı söylemleri görmezden gelen Salvini, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hollanda'ya 'Nazi' ve 'Faşist' diyerek saldırıp, 'Allah büyüktür' diye bağırması, herkes için tehdit içeriyor" dedi.Matteo Salvini'nin açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hollanda'ya 'Nazi' ve 'Faşist' diyerek saldırıp, 'Allah büyüktür' diye 'bağırması' herkes için tehdit içeriyor. Aynı zamanda, Avrupa Birliği aynı Türk rejimine milyarlarca dolar doldurmaya devam ediyor: Ayıp! Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler. Türkiye Avrupa değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır."

Konular: avrupa, cumhurbaşkanı erdoğan, italya, açıklama,

Yorumlar