POLİTİKA

Avrupalı gazetecinin 'mülteci akını' merakı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor'un ortak düzenlediği ve Suriye'nin Halep kentinde yaşanan katliamın gündemde olduğu basın toplantısında Avrupalı gazetecinin, "Yeni bir mülteci dalgası beklemeli miyiz?" şeklindeki sorusu dikkatlerden kaçmadı.

Avrupalı gazetecinin 'mülteci akını' merakı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile Beştepe'de düzenlenen ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.

Halep'te eli kanlı Esed rejimi ver İran destekli milislerin ablukası altında bir insanlık dramına hapsedilen insanlar varken, mikrofonu eline alan Sloven gazetecinin Erdoğan'a yönelttiği, "Yeni bir mülteci dalgası beklemeli miyiz?" sorusu dikkatlerden kaçmadı. 

"Verilen sözler yerine getirilmezse..."

Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı ile de bu konuyu konuştuğunu belirterek "Vize konusunda beklenen neticeyi alamazsak şüphesiz ki aynı şekilde, tabii Kızılay'a ödenmesi gereken rakamlar ödenmeyecek olursa bütün bunlar, bu verilen sözler yerine gelmediği takdirde Türkiye'nin de bir B planı olacaktır, bir C planı olacaktır." dedi.

"AB'nin bize kazandırdığı hiçbir şey yok"

Erdoğan ayrıca, "Hakkımızda alınan her karara 'evet' demek mecburiyetinde değiliz. Çünkü AB'nin bize bugüne kadar kazandırdığı hiçbir şey yok. Bunu da özellikle açık ve net söylemek zorundayım." dedi.

Konular: slovenya, borut pahor, Recep Tayyip Erdoğan, b planı,

Yorumlar