POLİTİKA

Bahçeli FETÖ'yü işaret etti: Çıbanın başı okyanus ötesidir

MHP lideri Devlet Bahçeli Reina saldırısının 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin artçısı olduğunu söyledi, FETÖ ele başı Fetullah Gülen'i işaret ederek, "Çıbanın başı okyanus ötesidir" dedi.

Bahçeli FETÖ'yü işaret etti: Çıbanın başı okyanus ötesidir
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalara değinen Bahçeli'nin gündeminde yılbaşı gecesi Ortaköy'deki Reina'ya düzenlenen silahlı terör saldırısı vardı.

"Çıbanın başı okyanus ötesidir"

Bahçeli Reina saldırısının 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçekleştirdiği hain darbe girişimin artçısı olduğunun altını çizerek, ABD'nin Pensilvanya eyaletinde olan Fetullah Gülen'i işaret ederek, "Çıbanın başı okyanus ötesidir" dedi.

Bahçeli sözlerine şu şekilde devam etti:

"Reina katliamı sözün ve insanlığın bittiği noktadır. Reina saldırısını profesyonel bir katil, elini kolunu sallayarak gerçekleştirmiştir. Katliamın 7 dakika sürdüğü, caninin kıyafetini değiştirip, 13 dakika mutfakta saklanıp kayıplara karıştığı bildirilmektedir. Bağlantıları ve uyruğu hakkında bilgilere ulaşılmış olsa da henüz kendisi ele geçirlememiştir. Bu saldırının El Bab operasyonu ve bölgesel dengelerin payı vardır. Türkiye'yi de içine alan emperyalist pis kurgunun birisi de PYG/YPG ise diğeri de IŞİD'dir. Rakka, Kandil, Kobani ve Pensilvanya arasında kurulmuş terörizm işbirliğine kimlerin şahitlik yaptığı gizlenemeyecek kadar nettir. Çıbanın başı okyanus ötesidir.

Türkiye'nin haklı ve meşru davasından dönmesini bekleyenler boşuna zaman kaybetmetedir. MHP, sonuna kadar devletinin, TSK'nın hem destekçisi, hem duacısıdır. Türkiye'nin elini kolunu tutan, teröristleri azdıran güçlere 79 milyon şamarı indirecektir. Terörle mücadelede kesinlikle bir ve beraber olmalıyız."

Konular: 15 temmuz, devlet bahçeli, pensilvanya, fetö,

Yorumlar