POLİTİKA

Bahçeli, suikast iddialarına cevap verdi

MHP lideri Bahçeli, grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada kendisine ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na suikast düzenleneceği iddialarına cevap verdi.

Bahçeli, suikast iddialarına cevap verdi
Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştuktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Burada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve kendisine suikast düzenleneceği iddialarına cevap veren Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'dan suikast ihbarları arttığı yönünde bilgi geldiği' iddiasına da değinerek, Başbakan'dan kendisine böyle bir uyarının gelmediğini söyledi.

"Liderlere zırhlı araç verilecek"

"Basın yoluyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast ihbarlarının yoğunlaştığına dair bilgiler gelmiştir. Herkes inandığı yolda kararlı bir şekilde ilerleyecektir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aynı şekilde yapacağını düşünüyorum.

Bizim koruma sayımız şu an sabit. Yeni bir talepte de bulunmuyoruz. Bizim arabalarımızda zırh yoktur. Hükümetin liderlere bir zırhlı araç vereceğine dair bilgiler ulaşmıştır. Ben şahsen bizim böyle bir talebimiz olmadığını, bundan vazgeçmelerini kendilerine salık verdim.

 Liderler hep bir araya geliyorlar. Sık sık gelmekle terör önlenmez. Alınan kararları sonuna kadar takip etmekle terör önlenir."

Cumhuriyet Gazetesi'nden Erdem Gül'ün haberine göre, başta Kılıçdaroğlu ve muhalefet partilerinin liderlerini hedef alacak suikast ihbarlarının arttığı uyarısı iletildi. Çok gizli tutulan uyarının bizzat Başbakan Binali Yıldırım’dan geldiği ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de aynı yönde bilgilendirilmiş olabileceği belirtilmişti.  

Konular: başbakan, devlet bahçeli, kemal kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım,

Yorumlar