POLİTİKA

Bahçeli: Sürecin Türkiye'deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim

Başbakan Yıldırım'la MHP'lideri Bahçeli arasında gerçekleşen görüşme sonrası yeni anayasa çalışmaları hız kazandı. AK Parti'nin taslak metni önümüzdeki hafta MHP'ye sunması bekleniyor.

Bahçeli: Sürecin Türkiye'deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim
Başbakan Binali Yıldırım ile Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli arasındaki görüşme sona erdi.

Görüşmenin ardından gelen ilk bilgilere göre, AK Parti, yeni anayasa çalışmalarına yönelik taslak metni önümüzdeki hafta MHP'ye sunacak.


"Sürecin Türkiye'deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim"

Başbakan Binali Yıldırım'la görüşen MHP Genel Başkanı Bahçeli, görüşme sonunda; "Bugün Sayın Başbakanın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz. Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim. Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da önümüzdeki sürecin Türkiye'deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim. Sorunun bir parçası değil, çözümün yol başçısı; kaosun mimarı değil, huzur ve düzenin yol açıcısı olmaktan başka bir tercihimiz yoktur. Geleceğimizin politik kararı vatan coğrafyasının ana damarında yazılıdır; bunu anlamalı, buna göre hazırlık yapıp hareket etmeliyiz." açıklamasında bulundu.

Konular: devlet bahçeli, mhp, açıklama, başkanlık,

Yorumlar