POLİTİKA

Bahçeli'den El Bab açıklaması: Zaferle taçlanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türk askerinin Suriye'de yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı'nın öneminin altını çizerek, "Zaferle taçlanmalıdır" sözlerini kaydetti.

Bahçeli'den El Bab açıklaması: Zaferle taçlanmalı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de 123 gündür sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı'na yer veren Bahçeli, El Bab'ın terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesinin önemine dikkat çekti.

"Zaferle taçlanmalıdır"

"Türk milleti infaz ve ihanet kıskacındadır" diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir yandan FETÖ diğer yandan kanlı ikizi PKK, DAEŞ Türkiye'ye kast etme yarışına girdiler. 2016 yılı terör parantezine alındı, canlı bombalar sinemizde patladı. Türkiye kan kaybetmektedir, Türk milleti infaz ve ihanet kıskacındadır. Hiçbir küresel komplo Türkiye'nin teslimini göremeyecektir. Bu millet bağımsızlığını kurtarmak için gerekirse hep birlikte şehitliğe hazırdır. Türk milleti vatanı namus görmektedir. Ne diyordu Metehan hasımlarına: Benden eyerimi isteyin, atımı isteyin, çadırımı isteyin yine vereyim. Fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin, vermem veremem. 2'inci Abdülhamid nasıl seslenmişti: Bir karış toprağını dahi olsa vatanımı satmam. Zira bu vatan bana değil milletime aittir.

Millet olmanın en bariz vasfı insanları birleştiren ortak noktaların olmasıdır. İç savaş çıkarmak istiyorlar, oyuna gelmeyelim. Fırat Kalkanı Harekatı zaferle taçlanmalıdır. Ülke olarak kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Ankara hedef alınıyorsa Süleyman Şah Türbesi bırakılıp kaçılmasından dolayıdır. Bu itibarla Musul diyoruz, Kerkük diyoruz, Halep diyoruz, Misak-ı Milli'nin onurundan cesaretle bahsediyoruz."

Konular: el bab, devlet bahçeli, fırat kalkanı harekatı, mhp,

Yorumlar