POLİTİKA

Bakan Çavuşoğlu: Ateşkesi Esed ve destekçileri bozdu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Kerry ile telefonda görüştü. Kerry'ye, Halep'teki ateşkesin rejim ve destekçileri tarafından ihlal edildiğini söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin sivillerin tahliyesi için temaslarını sürdüreceğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu: Ateşkesi Esed ve destekçileri bozdu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile telefonda görüştü.

ABD tarafının talebiyle gerçekleşen görüşmenin başında Kerry, 10 Aralık'ta İstanbul'da düzenlenen terör saldırısı nedeniyle Çavuşoğlu'na taziyelerini iletti.

Aynı terörist örgüt

Söz konusu saldırının terör örgütü TAK tarafından üstlenildiğine işaret eden Bakan Çavuşoğlu, TAK ve PYD/YPG ile PKK arasında hiçbir farkın bulunmadığını ve hepsinin "aynı terörist örgüt" olduğunu vurguladı.

Sivil halkın tahliyesi

Mevlüt Çavuşoğlu, başta Halep olmak üzere Suriye'deki güncel gelişmelerin ve siyasi çözüm çabalarının da ele alındığı görüşmede, özellikle Halep'ten sivil halkın tahliyesi konusunun önemini vurguladı.

Ateşkesi rejim ve destekçileri ihlal etti

Dün üzerinde mutabık kalınan ateşkesin rejim ve destekçileri tarafından ihlal edildiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, Türkiye'nin sivillerin tahliye edilmesi için temas ve gayretlerini kararlılıkla sürdürdüğünü de belirtti.

Konular: Mevlüt Çavuşoğlu, rejim, john kerry, halep,

Yorumlar