POLİTİKA

Bakan Çavuşoğlu'ndan Halepli minik Bana'ya yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Halep'te ilan edilen ateşkes sonrası sosyal medya hesabı üzerinden kendisinden yardım talebinde bulunan Halepli minik Bana'ya yanıt vererek, "Umudunu koru kardeşim. Türkiye senin çağrına kulak veriyor. Senin ve birçok Suriyeli çocuğun yaşadığı kabusları sona erdirmek için çok çalışıyoruz."...

Bakan Çavuşoğlu'ndan Halepli minik Bana'ya yanıt
Esed rejimi tarafından ölüm yağdırılan Halep'te dün ilan edilen ateşkes sonrası umutlanan 7 yaşındaki Halepli Bana, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan sosyal medya aracılığıyla yardım talebinde bulundu.

"Lütfen bize yardım edin, vakit kalmadı"

İran komutasındaki Şii milisler ve Beşşar Esed rejiminin ateşkes ihlalinin ardından Twitter'daki hesabından, Çavuşoğlu'na mesaj gönderen Bana, "Sayın Mevlüt Çavuşoğlu dün umudumuz vardı? Ama şimdi neler oluyor?" diye sordu. Bana, mesajının devamında "Lütfen bize yardım edin, vakit kalmadı. Teşekkürler." ifadesini kullandı."Türkiye senin çağrına kulak veriyor"

Çavuşoğlu da 7 yaşındaki kızın mesajına "Umudunu koru kardeşim. Türkiye senin çağrına kulak veriyor. Senin ve birçok Suriyeli çocuğun yaşadığı kabusları sona erdirmek için çok çalışıyoruz." mesajıyla cevap verdi.Bana, eylül ayından bu yana sosyal medya hesabından Halep'teki son durum ve bombardıman altındaki yaşamına dair paylaşımlarda bulunuyor.

Konular: twitter, Mevlüt Çavuşoğlu, bana, halep,

Yorumlar