POLİTİKA

Bakan Çavuşoğlu'ndan Schulz'a yanıt: Elinden geleni ardına koymasın

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz'un Türkiye'ye yönelik haddini aşan sözlerine sert karşılık verdi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Schulz'a yanıt: Elinden geleni ardına koymasın
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Konutunda Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'un Türkiye'ye yönelik son açıklamalarına karşılık verdi.

Avrupa Parlamentosu Başkanına sert tepki

Sözlerine "AP Başkanı'nın söylediklerinin bizim için çok fazla önemi yok" diyerek başlayan Çavuşoğlu şöyle devam etti:

Gücü yetiyorsa PKK faaliyetlerine son versin. Böyle görünüyor ki ya destekliyor ya gücü yetmiyor. Schulz'un yaptığı açıklamaya baktığınızda üst perdeden tehditkar açıklamalar yapıyor. Bu bizi etkilemez. Biz halkımızdan güç alıyoruz.
Türkiye'deki gelişmelerle ilgili açıklamaları var. PKK'lılar da çok iyi savunuyor. Kaymakamızın şehit edildikten sonra bir açıklamaları oldu mu? Bir PKK'lı çok önemli ama şehitlerimizin, öldürülen Kürt vatandaşlarımızın hiçbir önemi yok. Önce PKK faaliyetlerini durdursunlar. Ekonomik yaptırımlarla ilgili ve diğer konularla ilgili elinden geleni ardına koymasın. AB ve Parlemento başkanının iki yüzlülüğünü her zaman olduğu gibi görüyoruz.

Konular: Avrupa Parlamentosu, Schulz, çin halk cumhuriyeti, ap,

Yorumlar