POLİTİKA

Bakan Işık'tan Yunanistan'a: Şeref yoksunu hainler

Milli Savunma Bakanı Işık, 8 darbeci haini iade iade etmeyen ve son olarak gözaltı sürelerini de 3 ay uzatan Yunanistan ve yunan mevkidaşına çok sert sözlerle seslendi.

Bakan Işık'tan Yunanistan'a: Şeref yoksunu hainler
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişimine katılan ve kalkışma sonrası helikopterle Yunanistan'a kaçan 8 darbeci haine kucak açan Yunanistan'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin 2 kez iade talebine rağmen bu talebi redderek, son olarak hain askerlerin gözaltı süresini 3 ay uzatan Yunanistan'a çok sert sözlerle seslenen Bakan Işık, 

"Milletimizin huzuruna çıkmaya yüzü olmayan hain artıkları,Türkiye'ye karşı hasmane tutumu halkımızca malum medyada utanmadan boy gösteriyor?. Silahlı Kuvvetlerimize dil uzatan şeref yoksunu hainler ve onları kullananlar bilsinler ki, askerimiz bugün her zamankinden daha güçlüdür.? 15 Temmuz sonrası kahraman ordumuz, Fırat Kalkanı ve terör operasyonlarında bütün dünyaya gücünü göstererek milletinin göğsünü kabartmıştır?. Hain FETÖ artıklarının kurumlarımız ve ordumuzdan ayıklanması kararlılıkla sürdürülecek, bu bünye bu mikroplardan tamamen temizlenecektir.? Bundan sonra da verilecek her göreve hazır ordumuz, aldığımız yeni kahramanlar ve geliştirdiğimiz yeni kabiliyetlerle gücüne güç katacaktır" sözlerini kaydetti.

Konular: fikri ışık, milli savunma bakanı, Yunanistan,

Yorumlar