POLİTİKA

Bakan Işık'tan 'PYD-El Bab' iddialarına yanıt: Bedelini ağır öderler

Milli Savunma Bakanı Işık, terör örgütü PKK/PYD'nin El Bab'a saldıracağına yönelik iddialara ilişkin konuştu. Işık, "Orada PYD'nin kesinlikle El Bab'a yaklaşmasını istemiyoruz. Kantonları birleştirme hayalinden vazgeçmemeleri durumunda bunun bedelini ağır olarak ödeyecekler" dedi.

Bakan Işık'tan 'PYD-El Bab' iddialarına yanıt: Bedelini ağır öderler
Ankara'da Sabancı Bulvarı ile Bağlıca bölgesini zırhlı birlikler arazisi içinden birbirine bağlayacak bulvar için Milli Savunma Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bakanlıktaki imza töreninde, Fırat Kalkanı Harekatı'nın devam ettiği belirtilerek, 'terör örgütü PKK/PYD'nin muhaliflerin eline geçmesi durumunda El Bab'a saldıracağına' yönelik iddialara ilişkin soru üzerine şunları kaydetti:

Fırat Kalkanı Harekatı büyük bir başarıyla sürdürülüyor. Bu noktada Özgür Suriye Ordusu'nun öncülüğünde Türk özel kuvvetlerinin desteğinde bu harekat yürüyor. Şu anda planlandığı gibi başarıyla sürüyor. Daha fazla detay vermek durumunda değiliz. Ama El Bab noktasında Türkiye'nin hassasiyeti herkesin de malumu. Bu noktadaki PYD'nin tehdidini ciddiye almamız hiçbir şekilde mümkün değil.

"Planlandığı gibi sürdürülüyor"

Orada PYD'nin kesinlikle El Bab'a yaklaşmasını istemiyoruz. Kantonları birleştirme hayalinden vazgeçmemeleri durumunda bunun bedelini ağır olarak ödeyecekler. Daha önce bir denemelerinde nasıl bir karşılık aldıklarını herkes gördü. Bu noktada Türkiye'nin kararlılığı sürüyor. Bu harekat planlandığı gibi sürdürülüyor, bundan sonra da planlanan şekilde icra edilmeye devam edecek. Büyük bir başarı, önemli gelişmeler var. İnşallah harekat hedeflendiği noktaya kadar sürdürülecek.

Konular: fırat kalkanı, el bab, fikri ışık, pkk,

Yorumlar