POLİTİKA

Bakan Kaya Hollanda'da yaşadıklarını anlattı: Orada ölecektim

Hollanda'da insanlık dışı uygulamalara maruz bırakılan ve sınır dışı edilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, o gün yaşadıklarını anlattı, "Eğer ki bana Ankara'dan Sayın Cumhurbaşkanımızdan 'Artık dönebilirsin' denilmeseydi, ben orada ölecektim ve oradan ayrılmayacaktım" dedi.

Bakan Kaya Hollanda'da yaşadıklarını anlattı: Orada ölecektim
Hollanda'nın skandal uygulamalarının hedefi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, referandum çalışmaları kapsamında ABD'nin New York kentine gitti.

Burada kendisine destek vermek için toplanan Türk vatandaşlarına hitap eden Kaya, şunları söyledi:

"7 saat boyunca..."

"Bizim kendi vatan topraklarımız sayılan konsolosluğun 30 metre ilerisinden bizi almadılar. Gerçekten çok ırkçı, faşist bir anlayışla bizi vatandaşlarımızın bulunduğu yere de geçirmediler. Tam 7 saat boyunca biz orada Rotterdam'da bir aracın yanında bekledik, zaman zaman dışına çıktık, zaman zaman içinde durduk.

"Orada ölecektim..."

Eğer ki bana Ankara'dan Sayın Cumhurbaşkanımızdan (Recep Tayyip Erdoğan) 'Artık dönebilirsin' denilmeseydi, ben orada ölecektim ve oradan ayrılmayacaktım. Bundan emin olabilirsiniz. Bazen devlet, millet her şeyin önüne geçiyor"

Bakan Kaya, Avrupa'da birçok ülkede Türkiye'nin seminer ve konferanslarının iptal edildiğine dikkati çekti.

"Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar"

"Hollanda'nın bu ırkçı tutumuna karşı en güzel cevabı ben milletimizin 16 Nisan'da vereceğinden eminim" diyen Kaya, Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenlerin ülkenin bu halk oylamasından da güçlü bir şekilde çıkmasını istemediğini belirtti.

Bütün bunların Türkiye'nin daha güçlü yarınlara gitmesini engellemek için yapıldığını anlatan Kaya, "İnşallah biz anayasa referandumunda da güçlü bir şekilde 'evet' diyerek 2023 Türkiye'sini sizlerle birlikte kuracağız" ifadesini kullandı.

 

Konular: fatma betül sayan kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Hollanda, ABD,

Yorumlar