POLİTİKA

Bakan Soylu aldıkları ihanet ihbarını açıkladı: Avrupa ülkesi para gönderiyor

İçişleri Bakanı Soylu, 'Bu sabah önüme bir ihbar geldi. Hem de bütün detaylarıyla birlikte. İhbar ne biliyor musunuz? Bu ülkede FETÖ'den dolayı tutuklanan hakim ve savcılarla alakalı.' dedi.

Bakan Soylu aldıkları ihanet ihbarını açıkladı: Avrupa ülkesi para gönderiyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'un Ortahisar ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, bir Avrupa ülkesi ile Türkiye'deki bir hukuk bürosu arasında yapılan ihanet sözleşmesi konusunda aldıkları ihbarı açıkladı.

İşte Bakan Soylu'nun o açıklaması:

Hukuk bürosuna Avrupa'dan para gönderiliyor

Bu sabah İçişleri Bakanlığına gittiğimde önüme bir ihbar geldi. Hem de bütün detaylarıyla birlikte. İhbar ne biliyor musunuz? Bu ülkede FETÖ'den dolayı tutuklanan hakim ve savcılarla alakalı. Bir hukuk bürosuna, bizim dost diye bildiğimiz bir batılı ülke külliyatlı bir para gönderiyor ve diyor ki 'Bunları siz savunacaksınız. Burada gördüğünüz eksiklikleri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne bildireceksiniz ve ondan sonra da biz gereğini yerine getireceğiz.' Sözleşme yapıyorlar.

Vatansever avukat ihbar ediyor

Bunu, o hukuk bürosundaki bir vatansever avukat, 'Bu ülkeye ihanettir, bu topraklarımıza ihanettir, bu memleketimize ihanettir' diye bize bildiriyor. Sözleşmeleriyle, bütün detaylarıyla beraber bildiriyor.

Konular: AİHM, hukuk bürosu, içişleri bakanı, finansal destek,

Yorumlar