POLİTİKA

Bakan Soylu'dan HDP'lilere: Güvendikleri dağlara kar yağmakta

İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütleri ile ilişkisini gizlemeyen HDP'yi kastederek, "Onlara acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır" dedi.

Bakan Soylu'dan HDP'lilere: Güvendikleri dağlara kar yağmakta
AK Parti Iğdır İl Başkanlığı'nca düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi dersine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, PKK terör örgütünün son çırpınışlarını gerçekleştirdiğini bildirdi.

HDP'nin PKK'ya ve türevlerine sırtını dayadığını ve bunu da açıkça itiraf ettiklerini hatırlatan Soylu, şöyle konuştu:

"Güvendikleri dağlara kar yağmakta"

"Bugün HDP siyaseten kendini yanlış konumlandırmış şekilde kendisine oy veren halkın, bireylerin yanında bulunmak yerine, kendi ifadeleriyle sırtını PKK'ya, PYD'ye dayayarak terörün yanında konumlandırmıştır.
Onlara buradan acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır, sırtlarını dayadıkları terör örgütü yok oluş girdabı içerisine girmiştir."

"Kısa sürede ebediyen kurtulmuş olacağız"

"15 Temmuz'dan sonra içlerindeki hainlerden temizlenmiş ve hareket kabiliyeti artmış güvenlik güçlerimiz düzenledikleri operasyonlarla artık aynı çizgide buluşmuş FETÖ, PKK ve DAEŞ'e karşı bir büyük mücadele başlatmışlardır.
İnşallah bölgemizde sivil siyaseti güçlendirecek, bu terör belasından kısa sürede ebediyen kurtulmuş olacağız. Hiç endişe etmeyin, demokrasiyi önceleyen, hukuk devletini önceleyenin başımız üzerinde yeri vardır.
Demokrasi ve hukuk içerisinde yanlış yapan varsa bu millet bu yanlışları tolere etme kabiliyetine sahip bir millettir. Ama milleti rehin alıp ondan sonra milleti sözde mahkemelere çağırıp onlara orada ceza kesmeye çalışanlara cezanın en ağırını ödeteceğimizi bu millet görmüştür, bilmektedir ve bilecektir."

Konular: pkk, güvendikleri dağlar, kar, acı haber,

Yorumlar